Najnowsza interwencja Uważam Rze

Sawicka prawie winna

Szanowna Redakcjo, pozwolę sobie na kilka słów komentarza w sprawie wyroku Sawickiej.

Czy mógł zapaść inny wyrok wydany przez „niezawisły" sąd? Absolutnie nie. W kraju, w którym niemalże wszystkie dziedziny życia społecznego są podporządkowane kolesiom z partii rządzącej, nie ma mowy o choćby odrobinie rzetelności i przyzwoitości. Tu nie ma afer korupcyjnych, wyprowadzania państwowych pieniędzy, ustawiania przetargów, zatrudniania znajomych i rodziny. Czy była jakakolwiek afera w III RP? Czy ktoś został osądzony w sprawie choćby afery stoczniowej, hazardowej etc.? Wszystko jest sprytnie zamiatane pod dywan, a lud karmiony jest straszliwą wizją powrotu PiS i jego państwa policyjnego. Na to absolutnie premier, dla którego los przeciętnego Polaka jest sprawą priorytetową, dla którego bezpieczeństwo, uczciwość, honor to hasła nadrzędne, pozwolić nie może. Wszystkie działania służb w czasach rządów ludzi, którzy już dawno powinni stanąć (zdaniem niektórych) przed Trybunałem Stanu, były nielegalne. Co więcej, jak mieliśmy okazję nie tak dawno temu usłyszeć w uzasadnieniu przy okazji innego wyroku, metody stosowane przez ówczesne służby były iście stalinowskie. Na pocieszenie dodam, że w wyroku w sprawie Sawickiej dopatruję się swojego rodzaju odwilży, bo sąd uznał co prawda, że metody, którymi posługiwali się śledczy, nie były legalne, ale sama Sawicka jest osobą zdemoralizowaną. Z drugiej strony widzimy, że państwo Tuska działa bardzo prewencyjnie i do więzienia można trafić za niepotwierdzony donos (sprawa „Starucha") na kilka dobrych miesięcy.

A. Gawron

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Wojciech Romański

W smoczym kręgu