Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

W rękach szaleńca

Marta Mardosz

Najnowsza książka Charlotte Link na rynku polskim (chociaż w Niemczech wydana była już w 1998 r.) to thriller z psychopatycznym tytułowym wielbicielem w jednej z głównych ról.

To historia dwóch pozornie niezwiązanych ze sobą śmierci. Jedna to morderstwo dziewczyny, której zmasakrowane ciało przywiązane do drzewa w lesie nieopodal Augsburga znajduje para starszych osób (dziewczyna zniknęła kilka lat wcześniej z domu ). Druga śmierć, samobójstwo kobiety skaczącej z okna, niesie ze sobą poważne konsekwencje dla głównego świadka tego wydarzenia – Leony Dorn, redaktor z Frankfurtu. Wkrótce mąż Leony zostawia ją i odchodzi do młodszej kobiety. Przygnębiona kobieta, z mocno zatraconym poczuciem własnej wartości, jest łatwym celem dla psychopatycznego manipulanta kobiecymi uczuciami i emocjami. Obie sprawy są ze sobą powiązane, ale aby rozwikłać tajemnicę, należy poprawnie połączyć ze sobą wszystkie wątki.

Link nie tylko przedstawia historię morderstwa, samobójstwa, zaborczego uczucia i próby zabójstwa kolejnej osoby. Jest to również historia kobiety, która pomimo dramatycznych wydarzeń związanych z pojawieniem się w jej życiu szaleńca musi sobie poradzić z zawodem, jaki przeżyła po porzuceniu przez męża. Jak poradziła sobie bohaterka z konfrontacją z psychopatą i bólem po rozstaniu z mężem? Warto przeczytać książkę, żeby poznać rozwiązanie.

Charlotte Link

Wielbiciel

Sonia Draga

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej