Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Chcemy mieć własny gaz

Polacy są zwolennikami wydobycia gazu łupkowego – tak wynika z sondażu, który przeprowadziło Centrum Badania Opinii Społecznej. Za opowiedziało się 78 proc. badanych.

Nic dziwnego – posiadane przez Polskę zasoby gazu łupkowego przy mądrej polityce zmierzającej do ich wydobycia mogą dać naszemu krajowi całkowitą niezależność energetyczną. Dziś jesteśmy niewolnikami dostaw z Rosji, a w dodatku kupujemy ten surowiec dużo drożej niż inne państwa europejskie. Jak wynika z szacunków Amerykańskiej Agencji Informacji Energetycznej, możemy mieć na naszym terytorium aż 5,3 bln m sześc. gazu łupkowego. Lokuje nas to w czołówce państw posiadających tego rodzaju zasoby. Na szczęście większość Polaków zdaje sobie sprawę z możliwości, jakie może przed nami otworzyć rozpoczęcie ich eksploatacji. Według badania CBOS przeciwko wydobyciu gazu łupkowego opowiada się jedynie 7 proc. Polaków, natomiast 15 proc. nie ma zdania w tej sprawie. Wynik ten dowodzi, że intensywna kampania napędzana przez rosyjski Gazprom, jakoby eksploatacja miała zrujnować środowisko naturalne, w naszym kraju nie przyniosła większego efektu.

—ejż

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO