Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

WyLOT z kryzysu

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę umożliwiającą sprzedaż większościowego pakietu akcji Polskich Linii Lotniczych LOT, otwierając tym samym drogę do prywatyzacji narodowego przewoźnika.

Możliwość sprzedaży akcji należących do Skarbu Państwa ma poprawić pozycję negocjacyjną. Resort chce, by po sprzedaży LOT zachował markę i port przesiadkowy w Warszawie. Życzyłby sobie również, żeby właściciel miał siedzibę w Polsce i płacił tu podatki.

Prywatyzacja rozwiązałaby problemy finansowe LOT, który już w 2012 r. wystąpił do ministra skarbu o zapomogę w wysokości w sumie 1 mld złotych. Akcjonariuszami PLL LOT są: Skarb Państwa, który ma 67,97 proc. akcji spółki, TFS Silesia – 25,1 proc., pozostałe 6,93 proc. należy do pracowników.

—kek

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej