Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Opole The Best Of

Grzegorz Benda

50. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki właśnie przeszedł do historii, zamykając pół wieku opolskich zmagań o laury i popularność.

Różni wykonawcy,
Opole – 50 największych
przebojów,
Polskie Radio SA

Z tej też okazji Polskie Radio wydało potrójny album. Wybór piosenek był i łatwy, i trudny. Skoro od 1964 r. zaprezentowano w Opolu aż 600 piosenek, to jak tu wybrać... 50 z 50 festiwali? Przeglądając tytuły piosenek, wypada „wyborcom" przyklasnąć, bo bardzo się starali, chcąc sprawiedliwie obdzielić i twórców, i wykonawców, i nas, słuchaczy. Są „Czarne Anioły" Ewy Demarczyk, są „Eurydyki tańczące" Anny German, „Jadą wozy kolorowe" wielokrotnie „koronowanej" królowej Opola Maryli Rodowicz, jest przebój wszech czasów „Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena, „Jej portret" Bogusława Meca i „Zegarmistrz światła" Tadeusza Woźniaka, ale także i takie perły jak „Pamiętajcie o ogrodach" Jonasza Kofty, „Ballada o cysorzu" Tadeusza Chyły, „Obława" w brawurowym wykonaniu Jacka Kaczmarskiego i „Żeby Polska była Polską" Jana Pietrzaka. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc może doczekamy się kolejnych potrójnych albumów, takich jak „Opole – 50 największych niespodzianek" („Śpiewać każdy może", „W Polskę idziemy, drodzy panowie", „Zenek blues"), „Opole – 50 lat rock po rocku" (wiadomo!) czy „Opole – 50 przebojów kabaretowych" (byłoby z czego wybrać). Może już o tym w Polskim Radiu pomyślano.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy