Najnowsza interwencja Uważam Rze

Warszawska żenada

Szanowna Redakcjo, jestem zbulwersowana tym, w jaki sposób rozprawiono się z kupcami z podziemi Dworca Centralnego w Warszawie.

W kraju, w którym rzekomo inwestujemy w rozwój małych przedsiębiorców, gdzie firmę można założyć w jednym okienku, gdzie tyle się mówi o tym, jak ważni są drobni kupcy i sprzedawcy, ile to miejsc pracy etc., postępuje się tak, jak miałam okazję przeczytać w Waszym ostatnim numerze. Moje zażenowanie postawą władz, sądów, prokuratury i całego systemu państwowego jest tym większe, że przecież metody postępowania są łudząco podobne do zastosowanych w przypadku kupców z KDT. Czy drobni przedsiębiorcy nie mają racji bytu w Polsce? Czy muszą ustępować miejsca wielkim koncernom handlowym z kapitałem zagranicznym? Czemu w tym kraju panuje tak chore przekonanie i tak chory system? Czemu zagraniczni inwestorzy mogą liczyć na szereg ulg, a przeciętny drobny przedsiębiorca z Polski nie jest w stanie poradzić sobie z całą maszyną urzędniczą? Mam nadzieję, że uda się Wam obnażać kolejne tego typu historie, by w końcu żyło się lepiej... wszystkim.

—Anna Dobrzańska

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy