Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Ciekawy przypadek amnezji

Marta Mardosz

Zwracaj uwagę, kim jesteś, kim byłeś i z kim byłeś

Co byś zrobił, gdybyś nagle obudził się w londyńskim metrze zmierzającym w kierunku lotniska Heathrow i nie pamiętał, kim jesteś i jak się tam znalazłeś? Co byś zrobił, gdyby okazało się, że masz żonę, dzieci i właśnie jesteś w trakcie burzliwego rozwodu? Jak byś zareagował? Taka właśnie historia przydarzyła się Jackowi. Naszym bohaterem jest Jack Vaughan, 39-letni nauczyciel historii. Po tygodniu spędzonym w szpitalu dowiaduje się, że jest ojcem dwójki dzieci, jest żonaty z kobietą o imieniu Maddy i przy najszczerszych intencjach, jakie teraz ma, zanim się narodził ponownie w pociągu, nie należał do przyjemniaczków. Jego przyjaciel Gary przychodzi do szpitala, aby go odebrać – i w ten sposób rozpoczyna „wypełnianie" życia Jacka na nowo, zanim ten doznał amnezji. Jakby tego było mało, zakochuje się w swojej żonie, z którą właśnie się rozwodzi! Z czasem Jackowi powraca kilka radosnych wspomnień z ich wczesnej relacji. Dochodzi do wniosku, że może powinien odzyskać Maddy i swoje stare życie rodzinne. Jaki z tego morał? Zwracaj uwagę, kim jesteś, kim byłeś i z kim byłeś. Zachowaj poczucie humoru. I pod żadnym pozorem nie wychodź z domu bez dokumentów.

Zabawna historia Jacka jest pełna żartów i obserwacji współczesnego życia w dzisiejszej Wielkiej Brytanii. To książka, która spodoba się zarówno mężczyznom, jak i kobietom. Jeśli chcesz w czasie wakacji uciec na kilka godzin w pełną humoru sympatyczną lekturę, serdecznie polecam!

John O'Farrell

Mężczyzna, który zapomniał o swojej żonie

Sonia Draga

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?