Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Espana Forever

Grzegorz Benda

En Espanol" to pierwszy hiszpańskojęzyczny album Natalie Cole, córki legendarnego jazzowego wokalisty, pianisty i kompozytora Nata „Kinga" Cole'a.

Skąd te hiszpańskie inspiracje? W latach 40. Cole był pierwszym czarnoskórym wykonawcą mającym własny program radiowy i tam kontynuował swą walkę z segregacją rasową. Podczas koncertu na Kubie mógł wprawdzie wystąpić w słynnym Hotelu Nacional, ale nie mógł się już tam zatrzymać. Pomimo incydentu zachwycił się tamtejszą muzyką i w 1958 r. ukazała się płyta „Cole Espanol", nagrana częściowo na Kubie,  która natychmiast stała się międzynarodową sensacją. Teraz podobną drogą podążyła jego córka, śpiewając  hiszpańskie przeboje: „Manana De Carnaval", „Solamente Una Vez", „Quizas, Quizas, Quizas", „Amapola" czy „Besame Mucho" w duecie z Andreą Bocellim. W nastrój lekkości wprowadza nas „Bachatta Rossa", w której Natalie partneruje Juan Luis Guerra. Są też dwa utwory wylansowane przez wielkich światowego rocka: „Oye Como Va" Carlosa Santany i „To Lo Amo" – przepiękna wersja piosenki Paula McCartneya „And I Love Him", z ważkim udziałem mistrza nastrojowej trąbki Chrisa Bottiego. Ale najbardziej poruszającym momentem płyty jest duet z ojcem w „Acercate Mas". Są piosenki, które i w dzisiejszych hałaśliwych czasach nie tracą nic ze swego ujmującego uroku i przebojowości. I nie stracą jej nigdy.

Natalie Cole

En Espanol

Universal

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy