Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Powiedzieli

Chciałaś być taka jak babcia?

Sama była świetną pływaczką. Jako młodziutka dziewczyna reprezentowała Lwów na zawodach w Kijowie. Konkurencja, w której startowała, rozpala moją wyobraźnię do dzisiejszego dnia – pływanie na pięćdziesiąt metrów z granatem.

?

Dziewczyny pływały, trzymając w jednej ręce nad głową drewnianą atrapę granatu. Po tym starcie siadła zmęczona na trybunach, a po chwili dostała od sędziów liścik, w którym było tylko jedno słowo: mołodiec (zuch). Pływanie zresztą odegrało w życiu babci znaczącą rolę, bo na pływalni spotkała mojego przyszłego dziadka Adasia. Oboje zakochali się bez pamięci, w wyniku czego urodziła się Krysia, czyli moja mama. Babcia miała 17 lat.

Był skandal?

Wczesne macierzyństwo było wtedy czymś normalnym. (...) Pamiętam, jak babcia śmiała się, że gdy zaszła w ciążę, powiedziała do Adasia: „Jak to możliwe, że przez taką małą dziurkę wyjdzie taki człowiek?".

Kinga Preiss dla „Twojego Stylu"

—wyb.mm

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Wojciech Romański

W smoczym kręgu