Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Powiedzieli

Lubi pan pracować w Rosji, prawda?

Tam jest tak, że kiedy już artyści zawierzą reżyserowi, traktują go jak cara. Mogą pracować od rana do nocy. Nie ma związków zawodowych jak w państwowych teatrach na Zachodzie. A moim zdaniem scena to nie jest miejsce, gdzie powinny panować demokracja i sprawiedliwość. Sztuka nie ma z tym nic wspólnego.

Jest pan wymagający.

Pamiętam, że na Broadwayu nagle w środku frazy ktoś wbiegał na scenę i zrywał aktorom mikrofony, bo jest „Over time". A przecież my nie pracujemy w fabryce przy produkcji guzików. Proszę sobie tylko wyobrazić, że przychodzi wena, wszystko się układa i nagle ktoś mówi, że trzeba kończyć i iść na obiad.

Ja tak nie pracuję.

Dlaczego Natasza lubi pracować w Rosji?

Bo to kraj kontrastów, w którym dyrektor pod teatr podjeżdża mercedesem klasy S, a w ubikacjach nie ma papieru toaletowego, tylko... gazeta.

Janusz Józefowicz dla „Show"

—wyb. ns

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?