Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Nie jestem czarnym ludem

Rafał Kotomski

Wywiad z Lechosławem Gawrońskim, przedsiębiorcą i właścicielem kamienicy w Poznaniu

Nie chcę oceniać ich działalności. Tym zajmuje się teraz sąd, ale z tego, co wiem, większość zarzutów się nie potwierdza. Zostają tylko oskarżenia o stalking wobec lokatorów. A podziękowałem im, bo jestem pragmatykiem. Mój wizerunek, jaki zaczął funkcjonować w Poznaniu, bardzo przeszkadzał mi w działalności przedsiębiorcy. Zaczęto mnie łączyć z ludźmi, których nie znałem, traktować niczym bandytę. Nie mogłem sobie na to pozwolić. Od kiedy zająłem się wszystkim sam i próbuję odzyskać swoją kamienicę, widzę z bliska, jak to wszystko funkcjonuje. Jaką drogę przez mękę musi przejść właściciel nieruchomości z lokatorami. Szkoda, że o tym tak mało mówi się publicznie.

Bycie właścicielem kamienicy w Polsce to przekleństwo?

Nigdy w życiu bym się na to nie zdecydował, gdybym wiedział, czym to się skończy. Byłem nastawiony optymistycznie, chciałem inwestować i cieszyć się, jak rośnie PKB. Tymczasem przekonałem się, że lokator jest bardzo uprzywilejowany w porównaniu z właścicielem domu. Prawo lokatorskie to dokument jednostronny. Nieuczciwi ludzie mogą lekceważyć prawa właściciela, nie płacić i jeszcze mają po swojej stronie opinię publiczną, wpływowe media. Niektórzy lokatorzy z pełną premedytacją to wykorzystują. A właściciel może się tylko wściekać z bezsilności.

1 2 3
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?