Najnowsza interwencja Uważam Rze

Za wszelką cenę

Marta Mardosz

Wiarygodne portrety kobiety w ciąży, niani i pani detektyw

Co za przebiegła i pokręcona historia! Tak w skrócie można opisać najnowszą powieść Samanthy Hayes – thriller psychologiczny opowiedziany z punktu widzenia trzech kobiet. Ale czy są one tak wiarygodnymi narratorkami, jak się na początku wydaje? Claudia jest niezwykle zajętą pracowniczką socjalną, a jednocześnie przybraną matką bliźniaków spodziewającą się następnego dziecka. Jej mąż, oficer marynarki, jest ciągle poza domem, więc Claudia do pomocy przy dzieciach zatrudnia... Zoe, nianię, która wydaje się idealna – ma dotrzymać Claudii towarzystwa podczas ostatnich dni ciąży, zająć się chłopcami i noworodkiem, gdy ten już się pojawi na świecie. Tylko czy zbytnie zaangażowanie Zoe w pomoc rodzinie nie ma ukrytego motywu? Z kolei Lorraine jest detektywem, bada serię ataków na kobiety w ciąży i boryka się z problemami w życiu osobistym – mężem, który ją zdradził, i nastoletnią córką, która jest na najlepszej drodze, żeby zmarnować sobie życie.

Której z tych trzech kobiet byś ufał? Jestem pewna, że każdy byłby w stanie odnaleźć kawałek siebie w każdej z trzech postaci, ponieważ są przedstawione niezwykle realistycznie i wiarygodnie.

Czytając powieść Hayes, ma się poczucie realnego zagrożenia, a emocjonalne zawiłości wciągają od początku aż do szokującego końca. Sama myśl o połączeniu historii ciąży, bezpłodności i naprawdę makabrycznych zbrodni na kobietach przyprawia mnie o dreszcze. Polecam książkę tym, którzy lubią niebanalne thrillery psychologiczne. Czytajcie i drżyjcie ze strachu!

Samantha Hayes
"Dopóki cię nie zdobędę"
Prószyński i S-ka

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?