Najnowsza interwencja Uważam Rze

Żądza zemsty

Marta Mardosz

Wietrzny zimowy dzień. W ponurej i przygnębiającej scenie nieznana nikomu kobieta przed trzydziestką uczestniczy w pogrzebie swojej matki – „ceremonia równie marna i nieudana, jak całe życie zmarłej".

Zanim jednak kobieta zmarła, powiedziała córce: „zrób coś nieprzeciętnego, tak, żebym mogła ci bić brawo tam, z góry". Z tymi słowami wziętymi głęboko do serca córka wyrusza na starannie zaplanowaną misję. Ta samozwańcza Nemezis przebiera się, przyjmuje inne imię i... trup ściele się gęsto. Początkowo inspektor Van Veeteren i jego podwładni są skazani na porażkę. Jaki jest związek między ofiarami? Kto jest zabójcą i jakie są motywy zbrodni? W przeszłości Van Veeteren był zapalczywy, sarkastyczny i przejawiał brak szacunku do przełożonych, z wiekiem złagodniał i zmęczył się życiem. Od kiedy rozstał się z żoną Renate, spędza większość wieczorów na samotnym piciu piwa, słuchaniu muzyki lub chodzeniu do kina, a praca nie przynosi mu takiej samej satysfakcji jak kiedyś. Najnowsze przygody inspektora może nie trzymają tak w napięciu i wielu czytelników się domyśli, co się tak naprawdę dzieje, zanim zostanie to ujawnione, jednak warto przeczytać książkę Nessera. Przedstawia w niej dogłębną analizę pełnej złości kobiety, która uważa, że wszystko jej wolno, i robi to, na co tylko ma ochotę, ponieważ nie ma nic do stracenia. Większość ludzi nie popełnia przestępstw z powodów religijnych, poczucia moralności czy ze strachu przed odwetem. W tym przypadku bohaterka nie ma żadnych skrupułów.

Hakan Nesser
"Kobieta ze znamieniem"
Czarna Owca

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO