Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Droższa wódka od Tuska

O 15 proc. w przyszłym roku wzrośnie akcyza na wyroby spirytusowe, zapowiedział Donald Tusk, przedstawiając założenia nowelizowanego właśnie budżetu.

Oznacza to, że nawet za najtańszą wódkę zapłacimy w sklepie o 2 zł więcej. Jednocześnie ma wzrosnąć akcyza na wyroby tytoniowe, choć już obecnie podatki stanowią aż 80 proc. ceny paczki papierosów.

Przy 55 mld zł dziury budżetowej rząd szuka pieniędzy, gdzie tylko się da. Premier nazywa to jednak „urealnieniem cen wódki o tyle, ile wynosiła inflacja od czasu ostatniej podwyżki". Brak podwyżki akcyzy od 2009 r. spowodował, że alkohol stał się zdaniem premiera zbyt tani. Wiadomo – ludziom żyje się lepiej. Wszystkim.

—kg

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe