Najnowsza interwencja Uważam Rze

Sterowcem

Grzegorz Benda

Kiedy w 1968 r. ukazał się ich debiutancki album, niektórzy krytycy muzyczni nazwali go „ostatnim podrygiem barbarzyńców" i niewielu dostrzegło drzemiący w nich potencjał.

Kiedy wydali czwartą płytę, z najsłynniejszą rockową balladą wszech czasów, złośliwcy dawno już otrząsnęli głowy z piasku, w który je  wcześniej ze wstydu pochowali. Led Zeppelin, jedna z najsłynniejszych grup w historii rocka, i „Stairway to Heaven", jedna z najpiękniejszych ballad w historii muzyki. Jakże wielu, także i u nas, zaczynało naukę gry na gitarze od jej pierwszych dźwięków. W jakże wielu sklepach muzycznych na świecie właściciele wywieszali kartki, że głośne odtworzenie tego utworu jest u nich zabronione. Po setkach próśb kolejnych klientów mieli go już po prostu dość. „Stairway To Heaven". A co z „Whole Lotta Love", „Black Dog, Rock and Roll", „The Rain Song", „D'yer Mak'er", „No Quarter", „Kashmir" czy „Since I've Been Loving You"? O każdym z nich opowiada Chris Welch, autor książki „Led Zeppelin. Historie największych utworów". A ponieważ wszystko, co stworzyli, godne jest wysłuchania, znajdziemy tu historie wszystkich utworów pochodzących z ośmiu studyjnych płyt grupy, ale także i losy członków zespołu po rozpadzie Led Zeppelin w 1980 r. oraz późniejszą twórczość muzyczną grupy, aż po projekt „Unledded: No Quarter" czy archiwalną edycję „BBC Sessions". Kolejny książkowy niezbędnik do kolekcji zeppelinowych fanów.

Chris Welch
"Led Zeppelin. Historie największych utworów"
In Rock

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy