Najnowsza interwencja Uważam Rze

InterEnter

Grzegorz Benda

Jakieś skojarzenia? No właśnie: rock, Legionowo! To na tej stacji przesiadają się (w inne wymiary) członkowie grupy, szukając inspiracji do kolejnych brawurowych utworów i nie mniej brawurowych ich wykonań.

Wieść niesie, że poznali się w 2008 r. w restauracji pociągu InterCity relacji Warszawa – Kraków, kiedy jechali na Drugi Ogólnopolski Przegląd Akordeonistów. Dementują. Prawdziwy jest tylko rok 2008, kiedy to w październiku pojawili się na legionowskich scenach i scenkach. Rodzaj uprawianej przez nich muzyki pozostaje tajemnicą (także i dla nich). Jak pisze znany legionowski twórca Kraszan: „to zespół rockowy grający muzykę alternatywną

z tekstami piosenek wolnymi od ideologii, traktującymi głównie o absurdach życia codziennego i drobnych przyjemnościach potrafiących uszczęśliwić człowieka zakochanego". Skład: Błażej Stecko (wokal, autor tekstów), Paweł Leśniewski (gitara rytmiczna), Robert Fiedor (gitara basowa) i Piotr Fiedor (perkusja).

Płyta „Korporoboty", na którą złożyło się 10 utworów (i kilkoro przyjaciół), jest pierwszym oficjalnym wydawnictwem grupy. Rozpoczyna ją marsz korporobotów, stworzeń z każdą nutą nam bliższych i wzbudzających dynamiczną troskę. Podobne uczucia wzbudza Zbyszek (Przybysz, postać autentyczna), apelujący o zwrot roweru. Piosenka co prawda ma już kilka lat i być może sprawa została już jakoś rozwiązana (choćby przez organa), ale zespół do piosenki się przywiązał i nie odpuszcza (nawet jednego dźwięku). Podobno znów siedzą na tej stacji.

InterCity
"Korporoboty"
Rockers Publishing

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy