Najnowsza interwencja Uważam Rze

Powiedzieli

Podobała ci się ta Japonia?

Bardzo. Wyciszyłam się tam. Więcej niż zwykle podziwiałam, skupiłam się na detalach. To piękny, mozaikowy kraj, z mieszkańcami, którzy wszystko mają poukładane i uporządkowane, a przy tym są pełni szacunku dla tradycji, drugiego człowieka i pracy. (...) Jeśli shinkansen odjeżdża z Tokio do Kioto o 11.23, to punktualnie o tej godzinie zamykają się drzwi i pociąg rusza. Jeśli nie wsiądziesz, zawahasz się o kilka sekund za długo, możesz się zgubić i rozdzielić z osobą, z którą podróżujesz.

Czy tobie z mężem coś takiego właśnie się zdarzyło?

Drzwi się zamknęły, Wojtek odjechał, a ja zostałam na peronie bez torby, bez telefonu, bez niczego. Najpierw byłam w szoku, potem zaczęłam się śmiać. To była dla mnie dotkliwa nauczka, która dość brutalnie przypomniała mi o zaletach odpowiedzialności i punktualności.

Co zrobiło na tobie w Japonii największe wrażenie?

Szacunek dla detali i rytuały, szczególnie jedzenia uroczystych obiadów zwanych po japońsku kaiseki. To jest subtelny teatr, który trwa trzy godziny i trzeba się do tego przygotować (...).

Katarzyna Zielińska dla „Grazii"

—wyb. ns

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?