Najnowsza interwencja Uważam Rze

Wracają czasy Nikodema Dyzmy

Kiedy patrzę na działalność elit III RP na polu Lecha Wałęsy, przychodzi mi do głowy taki wniosek: elity polskie uważające się za wysoce intelektualne wybrały i hołubią, ile się da, niedouczonego politycznie kameleona, który często wypowiada się w sposób trudny do zrozumienia.

Gdy weźmie się pod uwagę, w czyich rękach są wpływowe media radiowo-telewizyjne i niektóre opiniotwórcze gazety, sprawa Lecha Wałęsy staje się jasna, jak jego ostatnie hasło o połączeniu Polski i Niemiec w jedno państwo pod szyldem Unii Europejskiej.

Żyję ponad 80 lat i miałem okazję przeżyć wielu wpływowych działaczy o randze krajowej i europejskiej. Na całe szczęście życie i czas korygują wpływy i działalność różnej maści „geniuszy". Myślę, że i obrany trend będzie skorygowany i uczciwie oceniony. Na razie lud ma zabawę, a elity III RP niezdrowo się ekscytują i rozgłaszają sukces za sukcesem. Nie da się ukryć, że naiwność ludzka nie zna granic, ale czas mimo wszystko koryguje błędy, choć często za późno.

Z poważaniem i pozdrowieniami, Wawrzyniec Łęcki

Do i od redakcji, redakcja@uwazamrze.pl

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe