Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Mroczna strona Kopenhagi

Marta Mardosz

W XXI w. niewolnictwo i handel ludźmi mają się przerażająco dobrze

Niewolnictwo XXI wieku to prężnie rozwijający się biznes. Zbyt mało się robi, aby zatrzymać ten proceder. Najnowsza powieść Sary Blaedel „Pożegnanie wolności" przedstawia kulisy tej tragedii, pokazując realne cierpienie ukryte za słupkami statystyk. To już czwarta część serii o przygodach komisarz Louise Rick z kopenhaskiej policji i – jak każda poprzednia – nie mniej szokująca.

Kiedy ciało młodej kobiety zostaje odnalezione w dzielnicy czerwonych latarni w Kopenhadze, współpracownicy Rick zakładają, że ofiarą jest prostytutka z Europy Wschodniej. Rick i policja za wszelką cenę próbują znaleźć zabójcę, bo handel ludźmi w obrębie Kopenhagi pochłania coraz więcej ofiar.

W czasie kiedy Rick próbuje odnaleźć mordercę, syn jej przyjaciółki Camilli, Marcus, oraz jego przyjaciel znajdują porzuconego w kościele noworodka. Camilla, jak na dziennikarkę przystało, próbuje rozwiązać zagadkę, kto jest matką dziecka i dlaczego zostało ono porzucone.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?