Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Kobiety, sztuka, i śpiew

Grzegorz Benda

Stolica Wielkopolski zaprasza na festiwalową jesień – bardzo modną i bardzo kobiecą

W Starym Browarze trwa siódma edycja jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych dedykowanych modzie i sztuce w naszej części Europy – Art & Fashion Festival. W programie znalazły się warsztaty z dziennikarstwa modowego, projektowania biżuterii, fotografii czy tworzenia filmu mody, prowadzone przez polskich i zagranicznych artystów: duet Mareunrol's, projektantkę Annę Orską czy autora słynnego bloga The Sartorialist – Scotta Schumana. W czasie finałowego weekendu (19–20 października) odbędą się otwarte dla publiczności wykłady i panele dyskusyjne z udziałem Andrew Boltona (kuratora Costume Institute w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku) i Jesusa Echevarrii (dyrektora ds. komunikacji Grupy Inditex, w której skład wchodzą takie marki jak Zara, Bershka czy Massimo Dutti). Art & Fashion Festival będzie też okazją do nawiązania prawdziwego dialogu z przedstawicielkami coraz bardziej rozwijającej się blogosfery. Autorka najpopularniejszego bloga w Skandynawii, gość tegorocznego festiwalu, 30-letnia Elin Kling ma na koncie własny magazyn, platformę internetową, linię ubrań i dwie kolekcje dla H&M.

Świetnym dopełnieniem wydarzeń w Starym Browarze będzie trwający tydzień (12–18 października) Międzynarodowy Festiwal Twórczości Kobiet No Women No Art, promujący kobiety w sztuce i w kulturze. Zrodził się z potrzeby nadania rozgłosu wartościowym osiągnięciom współczesnych artystek oraz z potrzeby przypomnienia dzieł artystek dotąd niedocenianych. Na ulicach Poznania swe prace zaprezentują zarówno artystki uznane, jak Sally Potter, i debiutujące, jak Malina Prześluga. Awangardowe pełne humoru prowokacje pokaże Pippilotti Rist, Szwajcarka zajmująca się sztuką wideo. Autorką motywu wizerunkowego festiwalu jest Pola Dwurnik, a hasło festiwalu to: „Nie ma sztuki bez kobiet". Bo nie ma.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?