Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Belfer w sieci

Agnieszka Niemojewska

Komputer stał się potężnym narzędziem dydaktycznym, motywującym zarówno ucznia, jak i nauczyciela

Nauczyciele nie mają dziś łatwego życia – muszą nadążać za zmianami cywilizacyjnymi. Bez biegłej obsługi komputera i znajomości zasobów internetu po prostu przestają się rozwijać zawodowo i tracą kontakt z uczniami. A współczesna młodzież najchętniej nie wychodziłaby z sieci. Nauczyciel, przeprowadzając lekcję z wykorzystaniem internetu, zapewnia uczniom dostęp do aktualnych danych i rozbudza w nich zainteresowanie wykładanym przez siebie przedmiotem. Praca tego typu charakteryzuje się szybkością dostępu, dużą efektywnością oraz aktualnością pozyskiwanych dokumentów. Dlatego – z okazji Dnia Nauczyciela – kilka ciekawych adresów WWW.

www.scholaris.pl

To portal wiedzy dla nauczycieli zawierający bezpłatne, elektroniczne zasoby edukacyjne dostosowane do wszystkich etapów kształcenia. Materiały dostępne na portalu są zgodne z nową podstawą programową i kompatybilne ze wszystkimi tablicami interaktywnymi oraz innymi urządzeniami wspomagającymi pracę nauczyciela, np. tabletami. Portal ma na celu wsparcie nauczycieli w przygotowaniu ciekawych, interaktywnych zajęć poprzez dostarczenie im gotowych i sprawdzonych materiałów edukacyjnych. Korzystanie z portalu jest bezpłatne.

Scholaris jest skierowany do nauczycieli wszystkich etapów edukacji (od przedszkola do szkół ponadgimnazjalnych), ale także do uczniów, którzy w ciekawy i nowoczesny sposób chcą pogłębiać swoją wiedzę. Obecnie portal zawiera ponad 25 tys. materiałów interaktywnych, pomocnych w realizacji treści ze wszystkich przedmiotów lekcyjnych, na różnych poziomach edukacyjnych. Są to: scenariusze lekcji, ćwiczenia, teksty, animacje, slajdy, symulacje, gry dydaktyczne, filmy etc. Oferuje zasoby dostosowane do różnych potrzeb dzieci i młodzieży.

Scholaris.pl to projekt realizowany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w ramach Programu Operacyjnego „Kapitał ludzki", współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Scholaris jest także częścią rządowego programu rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – Cyfrowa Szkoła.

www.szkola.net

Portal Edukacyjny Szkoła.net pozwala na pełną interaktywność uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników wszystkich polskich szkół. Zapewnia szybki dostęp do ogromnego zasobu rzetelnie opracowanych materiałów edukacyjnych oraz do niebanalnej formy rozrywki. Celem portalu jest kształcenie młodego pokolenia oraz wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży – niezależnie od miejsca zamieszkania.

Dzięki bardzo dobrze przygotowanym serwisom oraz licznym pomocom naukowym uczeń może nie tylko przygotować się do sprawdzianów czy egzaminów (rozwiązując testy z biologii, geografii etc.), ale też czerpać wiedzę odpowiadającą jego zainteresowaniom. Nauczyciele – korzystając z zamieszczonych materiałów dydaktycznych oraz konspektów lekcji, opracowanych na wysokim poziomie i dopasowanych do potrzeb dzisiejszego szkolnictwa – mogą ciekawiej i nowocześniej poprowadzić zajęcia lub w niecodzienny sposób je urozmaicić. Doskonałym przykładem mogą być propozycje przedstawiane przez nauczycieli i metodyków na forum edukacyjnym.

Portal Szkoła.net to miejsce, w którym połączenie nauki i rozrywki stało się możliwe; to miejsce, w którym młody człowiek jednocześnie uczy się i bawi. Można skorzystać ze... „Ściągi dla uczniów", która jest obszerną skarbnicą wiedzy zawierającą praktyczne opracowania różnego rodzaju materiałów edukacyjnych oraz przykłady i wzory wypracowań. Są też... „Bryki" – bogaty zbiór streszczeń lektur, opracowań i omówień tematów z języka polskiego. Z kolei rozbudowana część rozrywkowa zapewnia zabawę nawet najbardziej wybrednym internautom. Dużą popularnością cieszą się serwisy takie jak: film i muzyka, gry, świat nauki oraz serwis dla dziewczyn (horoskopy, senniki). Internauci mają możliwość wypowiadania się, nawiązywania kontaktów za pośrednictwem forum dyskusyjnego i czatu. Każdy temat ukazujący się na portalu można skomentować lub zaproponować zupełnie nowy.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe