Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Zemsta HGW?

Edyta Hołdyńska

Kłopoty warszawskiego Ursynowa

Dziura budżetowa rośnie w najlepsze, los OFE wydaje się przesądzony, Ruscy – jak to oni – zbroją się w najlepsze, ale my nad Wisłą nie przejmujemy się takimi bzdurami. Jak na kraj polityki miłości przystało, kwitnie za to w najlepsze rewolucja seksualna.

Warszawski Ursynów jest najbardziej poszkodowany w planach inwestycyjnych Hanny Gronkiewicz-Waltz. Dzielnica otrzyma tylko 15 mln zł na inwestycje w 2014 r. Rok wcześniej jej burmistrz dysponował ponaddwukrotnie większą kwotą, bo otrzymał aż 40 mln zł. Choć szef Ursynowa Piotr Guział zainicjował referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy, urzędnicy zapewniają, że przy planowaniu budżetu na przyszły rok nie kierowali się chęcią zemsty.

Okazuje się jednak, że tylko nieliczne dzielnice mają zmniejszony budżet. Niektóre dostaną więcej niż dotychczas. Na Bemowie, którego burmistrzem był Jarosław Dąbrowski (teraz piastuje stanowisko wiceprezydenta Warszawy), zwiększy się on z 39 mln zł w tym roku do 65,5 mln zł w 2014. Budżet Woli zwiększy się zaś o 40 mln zł w porównaniu z tym rokiem.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE