Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Samo pojscie do urn oznaczalo glosowanie za odwolaniem prezydent Warszawy

Wreszcie wolne wybory!: Do prawego

Janusz Korwin-Mikke

Wybory w ogromnej większości krajów demokratycznych – i nie tylko – są tajne.

Jest to zrozumiałe, gdy głosowanie odbywa się w kręgu ludzi znanych sobie. Wtedy głupio głosować przeciwko sympatycznemu facetowi, bliskiemu nawet przyjacielowi – który, niestety, nic a nic nie nadaje się na dyrektora... Dlatego tajne głosowanie jest regułą.

Inaczej jest w przypadku wyborów masowych. Ludzie nie znają osobiście Jarosława Kaczyńskiego, Janusza Korwin-Mikkego czy Donalda Tuska, nikt z nich nie będzie sprawdzał milionów kartek wyborczych – względy towarzyskie odpadają. Rozważmy zatem sprawę pod innym kątem.

Powiedzmy, że odbywają się jednocześnie wybory jawne i wybory tajne. Wyborcom mówimy, że po wyborach rzucimy monetą: jeśli wypadnie orzeł, to liczyć się będzie wynik wyborów jawnych, jeśli reszka – to tajnych. Ich głos więc będzie traktowany poważnie.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy