Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Za tydzień będziemy kłamać

Redakcja

Za tydzień na tej stronie opublikujemy coś, co nie jest prawdą. Zrobimy to, ponieważ tak sobie życzy sąd wydający wyroki rzekomo „w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej".

W połowie maja tego roku opublikowaliśmy artykuł „Grupa trzymająca uzdrowiska". Pokazywał, jak najpiękniejsze polskie uzdrowiska – między innymi w Konstancinie, Kamieniu Pomorskim i Iwoniczu-Zdroju – zostały sprzedane firmie podejrzewanej przez polskie organy ścigania o związki z ukraińskimi gangsterami. Opisaliśmy, że choć formalnie uzdrowiska zakupiła specjalnie do tego celu powołana spółka Uzdrowiska Polskie Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, to nasi śledczy podejrzewają, że faktycznie za transakcją stał tajemniczy ukraiński biznesmen Petro Stech.

Opisana przez nas spółka i będący motorem transakcji – powiązany z politykami Platformy Obywatelskiej – profesor Jan Pomorski z Lublina poczuli się urażeni tekstem. Ich prawo. Zażądali sprostowania, co oczywiście odrzuciliśmy. Skierowali więc sprawę do sądu. I tu niespodzianka. Sąd nie chciał widzieć dokumentów potwierdzających prawdziwość naszego tekstu. Nie chciał też przesłuchać świadków. Na pierwszej rozprawie wydał wyrok: sprostowanie opublikować.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE