Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Bolszewicki szariat

Stanislas Balcerac

W kilku mrocznych miejscach na świecie fanatycy obcinają ręce, także w Polsce. Kilkanaście dni temu obcięto rękę Ronaldowi Reaganowi z brązu, stojącemu w parku w Gdańsku.

Reagan przyspieszył rozkład ZSRR, co nie każdemu w Polsce się spodobało. Już premier Cyrankiewicz w 1956 r. grzmiał, że ręka podniesiona na socjalizm zostanie ucięta. Czy zatrzymany przez gdańską policję sprawca amputacji padł ofiarą presji środowiskowej?

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz walczył zaciekle o powrót Lenina na bramę stoczni należącej do ukraińskich oligarchów. Lech Wałęsa przekazał niedawno 100 tys. dolarów rodzinie rosyjskiego oligarchy, który siedzi w więzieniu po przegranej walce o władzę. Czy baćka z Gdańska przygotowuje przewrót w Moskwie? Odsuniętych od władzy rosyjskich oligarchów w Londynie nie brakuje, więc celnicy na tamtejszym lotnisku przeszukali walizkę przylatującego Wałęsy, szukając kasy pomiędzy majtkami. Reagan był republikaninem, czyli według naszego salonu moherem i oszołomem. Na takich należy polować. „Idziemy po was!" – krzyczy więc mufti z pustyni i puszczy.

„Dorżnąć watahy!" – wtóruje mu Afgańczyk. Trzy lata temu, 19 października 2010 r., fanatyk dokonał krwawego zamachu na biuro PiS w Łodzi. Zginął człowiek. Ilu opozycjonistów jest obłożnych czerwoną fatwą?

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?