Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Pograć każdy może

Agnieszka Niemojewska

Na pececie, na konsoli – strategie, strzelanki, RPG... co kto lubi. Mnóstwo gier w sieci dostępnych jest za darmo lub za niewielką opłatą

Nie będę ukrywać – jestem wielką fanką gier strategicznych. Gdy tylko mam kilka wolnych godzin, to zasiadam do kompa i przenoszę się w wirtualny świat, najchętniej do roku... 1602. Rozbudowywanie kolejnych wysp w „Anno 1602" – gromadzenie dóbr, budowanie niezbędnej infrastruktury, dbanie o mieszczan – całkowicie mnie pochłania. I nie zabraniam swoim pociechom zabawy w takie gry, bo moim zdaniem uczą one dzieci myślenia strategicznego, podstaw ekonomii i rozwijają wyobraźnię. Tym razem więc parę adresów  (a naprawdę jest w czym wybierać), pod którymi znajdziemy ogromne bazy gier.

www.gry.pl

Na stronie Gry. pl zgromadzono gry dla całej rodziny. Do twojej dyspozycji są setki darmowych gier, niezależnie od tego, czy jesteś dzieckiem, czy babcią lub dziadkiem, początkującym czy ekspertem. Wypróbuj za darmo gry akcji dla poszukiwaczy przygód, gry o gotowaniu dla mistrzów kuchni, gry z projektami dla artystycznych dusz lub ulubione gry całej rodziny: „Bubble shooter" czy „Bingo". Jeśli kochasz wyzwania, rusz głową nad wymagającymi myślenia grami logicznymi, takimi jak „Mahjong", lub zaproś przyjaciół do potyczki w multiplayerach online. Zagraj w gry, których zasady łatwo pojąć, lecz w których niezwykle trudno osiągnąć perfekcję. Na tej stronie znajdziesz mnóstwo gier dla dzieci i nastolatków.

www.grydladzieci.pl

To strona w internecie, którą spokojnie możesz udostępnić kilkulatkowi. Tu pogra on w bezpieczne, darmowe gry dla dzieci. Każdego dnia dodawane są nowe darmowe gry w różnych kategoriach, np.: gry samochodowe, gry o Diego, gry o Dorze, puzzle, gry samolotowe i gry polegające na znajdowaniu różnic. Dostępnych jest również wiele gier dla dziewczyn (o ubieraniu czy o robieniu makijażu). Gry przeznaczone dla kilkuletnich dzieci .

Ciekawą grą jest choćby „Budowanie Tomka". W tej grze trzeba poskładać Tomka z filmu „Tomek i przyjaciele" w jedną całość (to taka bajka dla najmłodszych o przygodach gadających lokomotyw). Gry dostępne na stronie zostały bardzo starannie wybrane, żeby najmłodsi mogli bezpiecznie w nie grać. Oczywiście, starsze dzieci też znajdą coś dla siebie. Na przykład gry samochodowe czy gry z klockami Lego to świetna rozrywka dla chłopców.

www.gry-online.pl

Tu znajdziesz darmowe gry i obszerne wiadomości o nich. Encyklopedia gier zawiera opisy ponad 22 tys. gier na PC, konsole X-box360, PS3 i inne. Zamieszczono również 1175 poradników do gier, ponad 15 tys. filmów wideo z gier, a w dziale „Czytaj o grach" są publikowane recenzje (obecnie ponad 2 tys.) i 2154 zapowiedzi nowości. Telewizja dla graczy (TVgry. pl) zaprasza codziennie na nowe programy. Natomiast w dziale „Pobierz" znajdziesz blisko 23 tys. plików związanych z grami. Jeżeli chcesz porozmawiać z innymi graczami, masz do dyspozycji forum dyskusyjne. Na stronie gry podzielono na podkategorie: MMO, akcja, dla dzieci, dla dziewczyn, ekonomiczne, familijne, fantasy, gangsterskie, historyczne, karciane, kosmiczne, logiczne, RPG, morskie, piłkarskie, na czas, przygodowe, słowne, sportowe, strategiczne, wyścigowe, zręcznościowe, pasjanse, puzzle, symulatory, ukryte obiekty. Naprawdę jest w czym wybierać.

www.miastogier.pl

To strona przeznaczona dla starszych i doświadczonych graczy. Oferuje dostęp do wielu gier, a także: recenzji, zapowiedzi, screenów i filmów z gier. „Wirtualna stolica gier" to również rozbudowane, wielotematyczne forum dyskusyjne. Dzięki niej gracze wymieniają się uwagami, doświadczeniem, piszą o problemach, z jakimi się borykają przy konkretnych tytułach. To specyficzna społeczność, która posługuje się językiem niezrozumiałym dla laika, często bowiem używa skrótów, określeń dotyczących konkretnej gry lub spolszczonej angielszczyzny, co czytelne jest tylko dla wtajemniczonych.

www.poradniki.gracza.pl

Na tej stronie znajdziesz poradniki do gier, solucje, opisy przejścia, mapy do gier, osiągnięcia, trofea i sekrety przygotowane przez doświadczonych, profesjonalnych graczy. Poradniki są bogato ilustrowane i obszerne. Można je drukować i przeglądać na ekranie. Poradniki do gier są przygotowywane głównie z wersji gier na komputery PC, ale znajdziesz tu również poradniki na konsole X-box360, PS3 i inne. Do najpopularniejszych gier autorzy przygotowują więcej niż jeden poradnik. Strona jest bardzo przejrzysta, mamy tu podział na kategorie (gry akcji, RPG, przygodówki, strategie, sportowe etc.) oraz podział ze względu na rok wydania (od 2002 r. uporządkowane są chronologicznie według daty wydania). Wiele z tytułów ma poradniki oficjalne od producenta danej gry. Na tej stronie jednak znajdziecie też bardzo rozbudowane poradniki współtworzone przez graczy. Ale uwaga: z pełnej oferty serwisu może korzystać osoba, która wyśle SMS-a o określonej treści pod numer Premium 7136, 7355, 7636 lub 7936 z telefonu komórkowego (opłata za wysłanie SMS-a 1,23 zł dla numeru 7136, 3,69 zł dla numeru 7355, 7,38 zł dla numeru 7636 i 11,07 zł dla numeru 7936 we wszystkich sieciach telefonii komórkowej). W odpowiedzi system wyśle kod dostępu upoważniający do skorzystania z usługi odpowiadającej przysłanej przez użytkownika komendzie. Każdy kod dostępu można wykorzystać w usłudze tylko raz (kody te są 6-znakowe i zawierają małe litery alfabetu łacińskiego oraz cyfry). Kod dostępu ważny jest przez 90 dni od daty zamówienia przez użytkownika (może on przerwać korzystanie z usługi i wznowić je w ciągu 7 dni od daty wprowadzenia kodu, ale pod warunkiem, że w momencie wprowadzenia kodu był zalogowany w wortalu Gry-Online.pl).

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?