Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

W obronie Ikonowicza

Edyta Żyła

Pod Pałacem Prezydenckim odbyła się kolejna manifestacja w obronie felietonisty „Uważam Rze" Piotra Ikonowicza – społecznika i publicysty, znanego głównie z obrony lokatorów przed eksmisjami. Ikonowicza bronią głównie środowiska lewicowe, w tym Twój Ruch i Partia Zielonych. O prawa swojego obrońcy upominają się także Społeczna Inicjatywa Socjalna i Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów.

Ikonowicz przebywa w areszcie, do którego trafił 30 października. Był to efekt przegranego procesu sądowego z jednym z właścicieli kamienic, który zarzucił mu naruszenie nietykalności cielesnej podczas blokady eksmisji starszych osób. Ikonowicz został skazany na przymusowe prace społeczne. Z powodu ich niewykonywania, trafił do aresztu. Obrońcy byłego posła apelują do Bronisława Komorowskiego o ułaskawienie Ikonowicza. Prezydent na razie pozostaje nieugięty.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej