Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Śledczy biorą się do ludzi Kapicy

Coraz więcej czarnych chmur zbiera się nad nakazaną przez wiceministra finansów Jacka Kapicę walką z branżą automatów o niskich wygranych.

Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy nakazał prokuraturze wszcząć śledztwo w sprawie bezprawnego zatrzymania trzech automatów przez funkcjonariuszy krakowskiego urzędu celnego. O tym, że działania celników były całkowicie bezzasadne, już wiadomo, gdyż we wcześniejszej sprawie ten sam sąd nakazał funkcjonariuszom oddanie maszyn właścicielowi. Nic dziwnego, że firma z branży automatów o niskich wygranych zgłosiła sprawę do prokuratury. Teraz śledczy będą sprawdzać, czy urzędnicy wiceministra Kapicy nie popełnili przestępstwa przekroczenia uprawnień. Sąd zauważył dziwne zachowania przełożonego krakowskich celników, który sam przez dwa lata zmieniał zezwolenie na użytkowanie automatów i określał należny podatek od nich, a następnie kazał maszyny zatrzymać.

Wyrok to kolejny punkt zwrotny w trwającej już cztery lata rządowej walce z legalnie działającymi przedsiębiorcami. To również dalszy ciąg kłopotów wiceministra finansów, nadzorującego służbę celną. Jak pisaliśmy w ubiegłym miesiącu, po zawiadomieniu złożonym przez spółkę Fortuna, Prokuratura Rejonowa w Ełku wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień przez samego Jacka Kapicę. Pod lupą prokuratorów znajdują się także naczelnicy izb celnych, dyrektorzy urzędów celnych oraz prowadzący śledztwo w sprawie automatów białostocki prokurator Grzegorz Masłowski.

—kg

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez