Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

„Duchy” do zadań specjalnych

Krzysztof Jóźwiak

To już dziesiąta odsłona bestsellerowej serii pierwszoosobowych strzelanin (FPS) „Call of Duty" autorstwa firmy Activision.

Tym razem przenosimy się do nieodległej przyszłości, w której Stany Zjednoczone utraciły swój status supermocarstwa, a na arenie międzynarodowej pojawiła się nowa siła, z którą wszyscy muszą się liczyć – Federacja Krajów Ameryki Południowej. W grze wcielamy się w rolę członka grupy tytułowych „Duchów" elitarnego oddziału specjalizującego się w najniebezpieczniejszych misjach wojskowych i antyterrorystycznych.

Twórcy gry do elementów doskonale znanych z poprzednich części (m. in. dynamicznie pracująca kamera w miejscu akcji) dorzucili zupełnie nowe rozwiązania, zmieniając zarówno samą rozgrywkę, jak i stronę wizualną swojego dzieła. Jedną z nowości jest nowy członek grupy – specjalnie wyszkolony pies, który potrafi doskonale walczyć, ale także odwrócić uwagę wroga oraz przeprowadzić rozpoznanie terenu (pomaga mu w tym zainstalowana na grzbiecie za pomocą specjalnej uprzęży kamera). Wiele godzin pracy poświęcono rozbudowanemu trybowi multiplayer, który wzbogacono o nowe tryby rozrywki i możliwość bardzo znacznego zindywidualizowania wyglądu swoich bohaterów. W kwestii technologicznej również czekają nas niespodzianki, przede wszystkim zmodyfikowany i usprawniony silnik IW Engine, stworzony głównie z myślą o możliwościach konsol nowej generacji Xboksa One i PlayStation 4. Gra zapowiada się bardzo ciekawie, nie pozostaje nam więc nic innego, jak ruszyć w bój i przywrócić USA nieco nadszarpniętą reputację.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe