Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Wielka wymiana twarzy

Edyta Hołdyńska

Rekonstrukcja rządu Donalda Tuska to nic innego jak zmiana aktorów w rolach ministrów

Wraz z dymisją szefów resortów nie zmieniają się rządowe plany i strategie. Nowi członkowie rządu z reguły nie są nawet specjalistami w dziedzinach, nad którymi obejmą w Polsce władanie.

Poprzednicy odchodzą, ale daleko im do poczucia porażki. Jacek Vincent-Rostowski, Joanna Mucha, Barbara Kudrycka, Krystyna Szumilas, Marcin Korolec i Michał Boni nie ponieśli kary za swoje przewinienia. Premier, mimo że odwołuje ich ze stanowisk, nie krytykuje ich działań. Były minister finansów Jacek Vincent-Rostowski, mimo że miał pod ręką rekordową liczbę, bo aż dziewięciu wiceministrów, pomylił się w obliczeniach dochodów i wydatków budżetowych na bieżący rok aż o 24 mld zł. – W warunkach kryzysu pomyłki są nieuniknione – komentuje jednak i słowa zrozumienia słyszy także od swojego zwierzchnika Donalda Tuska. Na plotki o ówczesnej dymisji odpowiada rozbawiony. Polakom nie jest jednak do śmiechu. Premier postanowił wymienić Rostowskiego dopiero kilka miesięcy później, hurtem z innymi. Minister finansów odchodzi jednak w świetle chwały. – Odchodzę ze spokojem, bo wiem, że bezpiecznie przeprowadziłem Polskę przez kryzys – pisze w oświadczeniu Rostowski. – Dzisiaj polska gospodarka jest po bezpiecznej stronie. Stoimy na progu skoku rozwojowego, co widać w danych z ostatniego kwartału i w stale podnoszonych prognozach instytucji międzynarodowych.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy