Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Bohaterowie „Układu zamkniętego” skazani

Lech Jeziorny i Paweł Rej (zgodzili się na podanie nazwisk) – dwaj krakowscy przedsiębiorcy, których historia stała się podstawą filmu „Układ zamknięty" – usłyszeli wyroki skazujące.

Sąd uznał ich za winnych wyprowadzenia z Polmozbytu 15 mln zł. Jeziorny otrzymał karę 2 lat więzienia w zawieszeniu i ponad 150 tys. zł grzywny. Niewiele niższą karę dostał drugi biznesmen – rok i osiem miesięcy w zawieszeniu i 90 tys. zł grzywny. Umorzony już wcześniej został natomiast drugi wątek sprawy dotyczący Krakowskich Zakładów Mięsnych. Prokuratura przyznała, że nie miała ani dowodów, ani podstaw do wszczynania śledztwa. Sprawa ciągnęła się ponad 10 lat i stała się symbolem niszczenia przedsiębiorców przez organy ścigania. Rej oraz Jeziorny spędzili w areszcie 9 miesięcy. W sprawie m.in. o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej i pranie pieniędzy zarzuty usłyszało 16 osób.

—kg

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej