Najnowsza interwencja Uważam Rze

Krok w dobrą stronę

Jestem mile zaskoczony zmianą formuły „Uważam Rze" – przekształcenie tygodnika w miesięcznik skierowany do przedsiębiorców to ruch w dobrą stronę. Środowisko małych i średnich firm jest największym pracodawcą w Polsce, a także liczącym się płatnikiem podatków. Niestety, przez urzędujące władze traktowane jest po macoszemu – kolejne zobowiązania, likwidowane ulgi podatkowe, represyjne służby skarbowe – to nasza rzeczywistość. Przedsiębiorcy potrzebują medialnej siły, która stanęłaby po ich stronie – nagłaśniała sprawy, które ich dotyczą, biła na alarm, kiedy rządzący przyjmują niekorzystne rozwiązania prawne, a także promowała osoby, które mimo tych przeciwności osiągnęły sukces w biznesie i pozostają dźwignią polskiej gospodarki.

Mam nadzieję, że miesięcznik stanie się – zgodnie z zapowiedzią – pismem oddanym sprawom przedsiębiorców, nieulegającym presji rządzących i zawsze zachowującym obiektywizm. Do Waszej medialnej oferty dodałbym jeszcze więcej informacji o możliwościach finansowania przedsięwzięć biznesowych, zwłaszcza tych, które są na początkowym etapie i wyjątkowo potrzebują wsparcia. Dotyczy to zwłaszcza ludzi młodych, którzy dopiero rozpoczynają swoją zawodową drogę. Galopujące bezrobocie wielu z nich zmusza do przymusowej emigracji za chlebem, a są to ludzie zdolni, wykształceni, utalentowani, którzy mogliby rozwijać swoje umiejętności w Polsce, a nie w innych państwach Europy, gdzie szczytem ich awansu zazwyczaj pozostaje obsługa gości w restauracjach. Pokazywanie młodym ludziom możliwości prowadzenia biznesu, nawet wtedy, gdy nie posiadają własnego kapitału – zarówno poprzez unijne dotacje, jak i wsparcie tzw. aniołów biznesu – może okazać się wielką i bardzo ważną misją „Uważam Rze" w nowej, miesięcznikowej odsłonie.

Tego Waszej Redakcji na Nowy Rok serdecznie życzę,

Wojciech Koboza

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO