Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Mowa nienawiści

Rafał Otoka-Frąckiewicz

"W imieniu Związku Ludności Narodowości Śląskiej zwracamy się o przekazanie władzom Federacji Rosyjskiej naszej prośby o rozważenie możliwości niekierowania tych rakiet w kierunku Śląska" – napisał w liście do ambasadora w Rosji w Polsce Związek Ludności Narodowości Śląskiej.

Dodał przy tym, że „Mamy nadzieję, że Wasza Ekscelencja przekaże naszą prośbę władzom Federacji Rosyjskiej, aby w swoich poczynaniach uwzględniły odrębność Ślązaków od Polaków oraz uwzględniły fakt, że nie mamy wpływu na poczynania władz polskich". Pismo wywołało oczywiście oburzenie gremiów, zagrzmiały autorytety i chyba jedynie cudem nie usłyszeliśmy Jarosława Kaczyńskiego mówiącego, że Ślązacy to ukryta opcja rosyjska. Tymczasem list ten wart jest głębszego przemyślenia. No bo zastanówmy się, czy nie warto zgromadzić w jednym miejscu całej naszej elity politycznej i nie zamówić fajerwerków i dobrego uderzenia atomowego, które można by obserwować z leżaków, popijając drinki?

Weźmy takie na przykład SLD. Leszek Miller wydaje się zrozumiał, że jeśli po wyborach wejdzie w koalicję z Platformą, ta nie odda mu zbyt wiele udziałów w spółkach skarbu państwa, urzędach, ministerstwach i wszędzie tam, gdzie można się popaść za pieniądze z budżetu. Efekt tych przemyśleń jest taki, że coraz częściej spotkać można wysokich ekskomunistów, którzy przebąkują, że „ten numer z Blidą to w sumie nie wina Kaczora, to ten Ziobro, on jak wiadomo jest w Socjalnej Polsce, więc w sumie gdyby co do czego doszło, to...".

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez