Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Butik: Książki

Autorzy Uważam Rze

Jak podkreśla wydawca, „to nie jest książka o znanym i modnym malarzu, który malował dziwne i straszne obrazy. To nie jest książka o jego mrocznym synu, który fascynował się śmiercią i tak długo próbował popełnić samobójstwo, aż mu się udało. Ani też książka o obsesjach, natręctwach, fobiach i artystycznych szałach. Ani też o karierze, pieniądzach, wystawach i krytykach. To nie jest książka o dziwnych uczuciowych związkach, fascynacji muzyką i filmem oraz nowymi technologiami. To nawet nie jest książka o ludziach, którzy pisali dużo listów. To książka o miłości – o jej poszukiwaniu i nieumiejętności wyrażenia. I o samotności – tak wielkiej, że staje się murem, przez który nikt nie może się przebić. O tym, że czasem bardzo chcemy, ale nie wychodzi. O tym, że życie czasami przypomina śmierć, a śmierć – życie". Zdzisław Beksiński był znanym i modnym malarzem, którego mroczne i straszne obrazy wręcz zmuszały do zastanowienia się nad przerażającymi zakamarkami ludzkiej psychiki. Jego syn Tomasz był cenionym prezenterem muzycznym w radiowej Trójce, przede wszystkim zaś utalentowanym tłumaczem z jęz. angielskiego – to jemu zawdzięczamy świetne polskie teksty piosenek (i programów) Monty Pythona, a także takich zespołów jak m.in. The Cure, Iron Maiden, Pink Floyd, The Doors. Przetłumaczył m.in. wszystkie ówczesne filmy o Jamesie Bondzie. Pisał felietony oraz recenzje do „Tylko Rocka" oraz „Magazynu muzycznego". Pisał również felietony i reportaże filmowe do pierwszego w Polsce miesięcznika popkulturalnego „Machina". Obaj już za życia intrygowali i wzbudzali kontrowersje. Jednak o rodzinie Beksińskich zaczęto mówić z rodzajem straszliwej grozy dopiero wtedy, gdy śmierć dotknęła również słynnego ojca (Zdzisław został zastrzelony w swoim mieszkaniu). Ród Beksińskich wygasł, nie ma domu, w którym żyli. Pozostały po nich obrazy, teksty i wspomnienia ludzi, którzy ich znali.

Magdalena Grzebałkowska Beksińscy. Portret podwójny Znak Cena: 44,90 zł

Własnymi słowami" to zbiór – w większości niepublikowanych w Polsce – artykułów prasowych, esejów i opowiadań składających się, obok autobiografii, na dorobek literacki Poli Negri. Książka została wzbogacona szczegółowym kalendarium życia aktorki i wyjątkową kolekcją zdjęć. Całość opracował i przygotował badacz życia i twórczości Poli Negri – Mariusz Kotowski. „Była prawdziwą diwą – w pełnym tego słowa znaczeniu. Jej gwiazda zaświeciła na filmowym firmamencie Hollywood, jeszcze zanim pojawiły się na nim Greta Garbo i Marlena Dietrich. Żyła z rozmachem i w iście gwiazdorskim stylu, a jej codzienne życie było doskonałą pożywką dla kolumn plotkarskich na całym świecie. Negri była narzeczoną Charliego Chaplina, z Rudolfem Valentino zaręczyła się tuż przed jego przedwczesną śmiercią, a ostatecznie jej mężem został książę Serge Mdivani. Do grona jej wielbicieli należeli Albert Einstein i Bernard Shaw. Życie Poli było pełne dramatycznych wydarzeń i zakrętów losu (...). Historia jej życia jest bogata i złożona, a jej losy doskonale oddają klimat okresu kina niemego". Dla kinomanów – lektura obowiązkowa.

Pola Negri Własnymi słowami Prószyński i S-ka Cena: 39,90 zł

O czym jest ta książka? „E-maile, SMS-y i wiadomości głosowe; zaczepki i tweety; powiadomienia i komentarze; linki, tagi i posty; zdjęcia i filmiki; blogi i vlogi; pliki i foldery; feedy i filtry; tablice i widżety; tagi i chmury; nazwiska użytkowników, hasła i klucze dostępu; wyskakujące okienka i banery; dzwonki i wibracje – życie w cyfrowym świecie bywa męczące... Czy jesteś już uzależniony od Facebooka? Jak odróżnić iPoda od iPada? Czy są chwile, kiedy wyłączasz telefon komórkowy? Ile czasu spędzasz przed komputerem? Do czego tak naprawdę służy Ci firmowy tablet? Na jak długo potrafisz się rozłączyć? Smartfony, laptopy, tablety służą nam na wiele wspaniałych sposobów. Ale jednocześnie utrudniają skupienie, efektywną pracę, budowanie relacji z innymi oraz osiągnięcie życiowego spełnienia. Jak się uwolnić od niszczącego wpływu technologii na nasze życie? William Powers proponuje nowy sposób myślenia, codzienną filozofię życia z ekranami. Cyfrowa łączność służy nam najlepiej, gdy jest zrównoważona przez... brak łączności". Książkę polecam zwłaszcza uzależnionym od netu.

Poprzednia
1 2 3 4

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Wojciech Romański

W smoczym kręgu

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO