Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Mowa nienawiści

Rafał Otoka-Frąckiewicz

Państwowa służba zdrowia nie działa i żeby nie przekręcić się w kolejce, czekając na lekarza, lud płaci ciężką kasę tym samym lekarzom, tyle że w prywatnych klinikach. Policja nie jest w stanie złapać nikogo, kto popełnia przestępstwo groźniejsze od sprzedaży pietruchy na ulicy. Procesy sądowe trwają latami, no chyba że chodzi o wsadzenie za kraty paru łebków, którzy zakłócili we Wrocławiu wywody filozoficzne typa robiącego za autorytet moralny. Wtedy wyroki zapadają błyskawicznie, a każdy, kto ma do nich jakieś „ale”, zostaje faszystą.

Tak jak facebookowy profil Gówno Prawda, którego twórczość znajdziecie co miesiąc na 97. stronie „Uważam Rze”. Chłopaki wpienili się absurdalnym wyrokiem sądu, skrzyknęli swoich czytelników i przez ulice Wrocławia przeszedł kilkutysięczny tłum. Tłum faszystów, nazistów i antysemitów – jak poinformowała opinię publiczną „Gazeta Wyborcza”. No i sami powiedzcie: czy kraj, w którym o wolność słowa dbają już jedynie antysemici i faszyści, jest krajem poważnym?

Wracając jednak do naszej wyliczanki. Wojskowi mówią wprost, że nasza armia nie istnieje i gdyby jutro przyszło Putinowi do głowy pojechać czołgami na kawę w Paryżu, to pierwsze kłopoty napotkaliby po dwóch dniach, natykając się na niemieckich pograniczników, a ci wiadomo – „papiren byte”, „verboten”, „niszt fersztejen” i cała wycieczka wolałaby wrócić do domu niż przechodzić wszystkie szwabskie procedury, ryzykując dodatkowo, że po przekroczeniu granicy nie odróżniliby krów od Niemek i podniósłby się raban dotyczący masowej zoofilii.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy