Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Opoznienia w budowie autostrad i zly stan polskich drog oslabiaja nasz potencjal gospodarczy

Bezdroża rozwoju

Edyta Hołdyńska

Słabo rozwinięta infrastruktura hamuje rozwój gospodarczy Polski

Cała polska gospodarka cierpi z tego powodu, że dzisiaj szybciej i wygodniej jest wybrać się samolotem do Paryża, niż pojechać na urlop na Mazury. Kiepski stan polskich dróg i kolei jest główną przyczyną zbyt wolnego rozwoju naszego kraju. A to z kolei sprawia, że zarabiamy cztery razy mniej niż na Zachodzie – alarmuje fundacja Pomyśl o Przyszłości, stworzona przez właścicieli czternastu dużych polskich firm. Jak wyliczyła Komisja Europejska, na 20 tys. km linii kolejowych tylko 36 proc. jest w dobrym stanie technicznym. Reszta od dawna jest obiektem żartów. Podobnie jak nieliczne odcinki autostrad, dziurawe drogi czy utrudniony dojazd do kluczowych dla turystyki miejscowości.

Raport o klęsce

Komisja Europejska przedstawiła swój coroczny raport z rekomendacjami dla krajów członkowskich Unii Europejskiej. Dla Polski dokument był wyjątkowo mało optymistyczny. Urzędnicy w Brukseli określili polską infrastrukturę kolejową mianem „podupadającej”. I dodali, że Polska potrzebuje daleko idących inwestycji na zdegradowanych liniach kolejowych, by zwiększyć konkurencyjność całego sektora, a także uzyskać równowagę pomiędzy transportem drogowym a kolejowym.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy