Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Nawigator polityczny

Tomasz Teluk

Jakich zmian oczekują przedsiębiorcy? Które partie dbają o interesy ludzi biznesu? Kogo wybierać, aby w Polsce pracowało się lepiej?

Rozpoczęły się wyborcze żniwa. Za nami wybory do Parlamentu Europejskiego, przed nami wybory samorządowe oraz do Sejmu i Senatu, chyba najważniejsze z praktycznego punktu widzenia. Na deser wybierzemy prezydenta. Jak zagłosować na właściwych ludzi, czyli przyjaznych przedsiębiorcom i wolnej gospodarce? Zadanie jest niezwykle trudne, ale wyznaczenie sobie jasnych kryteriów podejmowania decyzji powinno być pomocne.

„Po czym poznać, że polityk kłamie? Po tym, jak porusza ustami” – mówi stare amerykańskie powiedzenie. Dlatego przed indywidualnymi wyborami politycznymi należy się odwołać do historii. Okaże się wówczas, że partia z założenia lewicowa i socjalistyczna jako jedna z niewielu obniżyła podatki przedsiębiorcom. Także oskarżani o socjalistyczne ciągoty konserwatyści zrobili dokładnie to samo. Natomiast zdeklarowani liberałowie, którzy przez całą kampanię wyborczą mamili przedsiębiorców najniższymi podatkami w Europie, okazali się największymi oszustami pod słońcem.

Mamy już europosłów, którzy wejdą do rozmaitych frakcji i będą dbali o to, aby regulacje powstające w Brukseli (a tworzy się tam ponad 90 proc. prawa wdrażanego następnie przez parlamenty narodowe) były jak najlepsze dla naszej gospodarki. Warto więc obserwować tworzące się sojusze i działania poszczególnych partii, bo są one pewnym wyznacznikiem tego, czego można spodziewać się po nich w przyszłości.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej