Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

źródło: FORUM
Emma Watson i Daniel Radcliffe dzięki rolom w filmowym cyklu o Harrym Potterze już jako dzieci zyskali sławę i fortunę

Małoletni milionerzy

Paweł Łepkowski

Te dzieciaki nie musiały prosić rodziców o kupno nowego roweru czy komputera. Same mogły sobie kupić fabrykę rowerów lub sklep pełen laptopów, konsoli i tabletów

N

astoletni aktorzy, aktorki i piosenkarze, młodzi wizjonerzy i twórcy portali internetowych, błyskotliwi handlowcy i informatycy, utalentowani artyści i rzutcy biznesmeni – to grupa młodych ludzi, często jeszcze niepełnoletnich, którzy dzięki własnej pomysłowości i obrotności zgromadzili pokaźne fortuny, a pierwszy milion zdobyli długo przed uzyskaniem prawa do głosowania.

Gwiazdy i gwiazdeczki

Większość z nas zapytana, czy zna jakiegoś bardzo bogatego dzieciaka, odpowie, że takimi małoletnimi milionerami byli na pewno aktor Macaulay Culkin i piosenkarz Michael Jackson. Obaj chłopcy stali się bardzo zamożnymi ludźmi, zanim osiągnęli wiek, który pozwalał im na zrobienie prawa jazdy.

Pierwszy w wieku 8 lat zadebiutował w filmie „Kevin sam w domu” – świątecznym przeboju wszech czasów, który przyniósł mu sławę i zarobek rzędu „zaledwie” kilkuset tysięcy dolarów. Drugi jako siedmioletni solista zespołu Jackson 5 był milionerem, zanim jeszcze nauczył się jeździć na rowerze. Żaden z nich nie osiadł na laurach po pierwszych sukcesach. Następne filmowe przeboje, w których zagrał Macaulay Culkin – w tym głównie sequel świątecznego hitu pt. „Kevin sam w Nowym Jorku” czy też poważniejsze role w „Synalku” i „Mojej dziewczynie” – przyniosły 12-latkowi z Yorkville podziw środowiska krytyków filmowych i uczyniły go najbogatszym dzieckiem w Hollywood. Tylko za drugą część świątecznej komedii Macaulay otrzymał aż 4 mln dolarów. 

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy