Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

źródło: Łukasz Głowala
Janusz Ratomski: „W takich sprawach jak moja działa u nas sprawdzona metoda: państwo gra na zwłokę. Tak działają urzędnicy, sędziowie, prokuratorzy. Chodzi o to, żeby delikwentowi się odechciało”

Gra na unicestwienie

Rafał Kotomski

Zniszczony przez urzędników przedsiębiorca zapowiada walkę przed trybunałami w Strasburgu i Luksemburgu

Opowiadając swoją historię, Janusz Ratomski nie kryje irytacji. Wciąż zastanawia się, jak to możliwe, że niejasne urzędnicze decyzje mogą doprowadzić na skraj upadku świetnie prosperujące przedsiębiorstwo z perspektywami rozwoju. Sprawa ma też wątek osobisty. Bardzo bolesny, bo pan Janusz nazwał swoją firmę Irene, na cześć żony. Dzisiaj Irena Ratomska ciężko choruje, a jej mąż nie ma wątpliwości, że właśnie ich wspólna „droga przez mękę” z urzędnikami i procedurami w tle przyczyniła się do takiej sytuacji.

Urzędy trzy

Zwykłemu śmiertelnikowi niełatwo pojąć, jaka jest różnica między kompetencjami i działalnością instytucji, które w naszym kraju zajmują się bezpieczeństwem produkowanych i eksploatowanych urządzeń technicznych. Mowa o Urzędzie Dozoru Technicznego i Transportowym Dozorze Technicznym. Obie instytucje mają swoje centrale w stolicy i kilkanaście oddziałów w całej Polsce. Z ogólnych informacji wynika, że obie również zajmują się bezpieczeństwem urządzeń technicznych używanych w transporcie lądowym i morskim. UDT deklaruje przy tym, że jego główne zadanie polega na ocenie, czy produkowane i eksploatowane urządzenia techniczne są zgodne – najkrócej ujmując – z przepisami i specyfikacją projektową. Techniczną „trójcę” uzupełnia w naszym kraju jeszcze Wojskowy Dozór Techniczny. Co ciekawe, wszystkie trzy instytucje: UDT, TDT i WDT są od siebie niezależne i podlegają trzem różnym resortom: gospodarki, transportu i obrony narodowej.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy