Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Oburzeni

Żelazna logika

• ŻELAZNA LOGIKA • Kto przysłużył się takiemu postrzeganiu Polaków w świecie, jakie ostatnio zaprezentował szef FBI?


Jakiś ważny policjant z USA wypowiedział zdanie, w którym oznajmił, że nazistom pomagało wielu Niemców, Polaków i Węgrów i są oni współwinni Holocaustu. Samego faktu i stanu wiedzy nawet szkoda komentować, ale trzeba przyznać, że naród „nazistów” robi zawrotną karierę w ostatnim czasie, choć – co ciekawe – po roku 1945 wyparował tak szybko, jak się pojawił w latach 30. Reakcje na te słowa były jednak w Polsce naprawdę zaskakujące. W pierwszym szeregu oburzonych na ignorancję, głupotę i nieuctwo pana policjanta stanęło kilka znanych osobistości.

Była wśród nich pani reżyser, która nakręciła film o Polakach pomagających Żydom podczas wojny. Oczywiście z filmu dowiadujemy się, że nie pomagali z pobudek humanitarnych, tylko z czystej żądzy zysku. Groził im wyrok śmierci za ukrywanie Żydów, ale tego w filmie nie warto uwypuklać, bo wszak nie był on o heroizmie, tylko o obrzydliwej kalkulacji, która w stu procentach tłumaczyła postawę Polaków.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?