Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

źródło: Forum
Bartek Sadowski

Vademecum przedsiębiorcy

ejż1. Zdjęcia pod kontrolą

Planując publikację zdjęć znanych obiektów publicznych, trzeba sprawdzić, czy nie jest konieczne uzyskanie zgody właściciela praw autorskich. Już niedługo przepisy w tym zakresie mogą być jeszcze bardziej restrykcyjne – Parlament Europejski pracuje właśnie nad zmianami prawa. Ich celem jest ujednolicenie regulacji prawnych w tym zakresie we wszystkich krajach UE. Obecnie w większości państw obowiązuje tzw. wolność panoramy, co oznacza, że zdjęcia budynków publicznych można publikować bez niczyjej zgody. Wyjątek stanowią tylko Francja, Włochy i Belgia. W Parlamencie Europejskim pojawiają się rozbieżne opinie – niektórzy deputowani przekonują, że uzyskanie zgody właściciela praw autorskich powinno być konieczne, inni twierdzą jednak, że doprowadzi to do absurdalnej sytuacji, w której publikacja zdjęcia na Facebooku będzie wiązać się z koniecznością zawarcia umowy licencyjnej. Przyszłość kontrowersyjnych przepisów rozstrzygnie się podczas lipcowego posiedzenia Parlamentu Europejskiego.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?