Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Ósme otwarcie

Żelazna logika

• ŻELAZNA LOGIKA • Platforma postanowiła się w końcu dowiedzieć, kim właściwie są obywatele i czego chcą


Dawno nie było tak fantastycznego okresu dla Żelaznej Logiki. Wybory wygrał ktoś inny i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki rzeczy niemożliwe stają się naturalne.

Szefową partii obywatelskiej z nazwy po wyborczej porażce dopadła refleksja i z obawy przed powtórzeniem losu swojego kandydata wszem i wobec ogłasza, że „teraz zacznie słuchać ludzi”. Po odrzuceniu kilkunastu obywatelskich projektów ustaw, po lekceważącym podejściu w debacie do przedstawicieli obywateli w sprawie referendum o sześciolatkach czy prywatyzacji lasów państwowych, partia „obywatelska”, wystraszona, że jej sielanka może dobiec końca, postanowiła się w końcu dowiedzieć, kim tak właściwie są ci obywatele i czego chcą.

No więc sprawdzili nastroje i poparcie społeczne dla kilku projektów i rozpoczęła się wielka przemiana, czyli kilka dymisji i kilka roszad na stołkach. Nazwano tę operację „nowym otwarciem Platformy”. Pewnie dla niepoznaki, gdyż – jak sprawdzili internauci, wpisując ową frazę w Google – jest to już ósme „nowe otwarcie Platformy”. Mniej więcej po jednym na każdy rok sprawowania rządów.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej