Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

Multimedia

POLECA KRZYSZTOF JÓŹWIAK

Samsung Galaxy S7 Edge


Samsung uważnie wsłuchał się w opinie klientów i po roku wypuścił na rynek nową, ulepszoną, ale przede wszystkim poprawioną wersję swojego topowego smartfona z serii Galaxy. Poprzedniemu modelowi (S6), choć zbierał świetne recenzje, wytykano słabą baterię, brak możliwości jej wymiany, brak złącza na kartę pamięci oraz brak wodoodporności. S7 nie ma tych wad. Ponownie jest pyło- i wodoodporny (tymi cechami mógł się pochwalić Galaxy S5) i może leżeć nawet 30 minut w wodzie o głębokości do 1,5 metra. Co prawda nadal samodzielnie nie wymienimy baterii, ale jej pojemność znacznie wzrosła – do 3600 mAh. Bateria jest nie tylko wydajniejsza, lecz także szybciej się ładuje. Ponadto obok karty SIM możemy umieścić kartę pamięci micro SD o pojemności do 200 GB. Zewnętrznie S7 Edge nie różni się prawie niczym od swojego poprzednika. To nadal efektowne połączenie szkła i metalu z zachowaniem tych samych innowacyjnych kształtów (wygięty po obu stronach wyświetlacz); jedyną naprawdę widoczną zmianą jest zdecydowanie mniej wypukły obiektyw. Skoro już jesteśmy przy aparacie, trzeba powiedzieć, że jest jeszcze lepszy od i tak imponującego poprzednika. Matryca wykonano w zupełnie nowej technologii – DualPixel, umożliwiającej uzyskanie jaśniejszych i ostrzejszych zdjęć nawet przy słabym oświetleniu. Telefon wyposażono w ekran o przekątnej 5,5 cala, a sercem urządzenia jest najszybszy procesor Samsunga, czyli ośmiordzeniowy Exynos 8890, wspierany przez układ graficzny Mali T880. Ulepszono także interfejs Edge UX, który pozwala teraz na rozwijanie szerszych menu bocznych i daje większą możliwość tworzenia skrótów do najczęściej wykorzystywanych funkcji i aplikacji.

Fujitsu fi-7460


To kompaktowy „kombajn” skanujący zaprojektowany z myślą o użytkownikach biznesowych. Zeskanujemy nim niemal każdy typ dokumentu – od plastikowych kart o grubości do 1,4 mm, przez formaty od A8 do A3, złożone dokumenty w formatach A2 i A1, po dokumenty o długości do 5,5 m. Urządzenie jest bardzo wydajne (60 arkuszy na minutę) i odporne na intensywną eksploatację. Kompaktowa obudowa skrywa mechanizm podawania papieru oparty na czujnikach akustycznych i najnowszym systemie zapobiegającym zakrzywieniom. Ponadto prowadnice rolkowe oddzielają od siebie poszczególne arkusze w celu uniknięcia zacięcia papieru. Tryb podawania ręcznego umożliwia wydajne skanowanie grubych, wielowarstwowych dokumentów, w tym zamkniętych kopert i ciężkich materiałów o maksymalnej gramaturze 413 g/m2. Nowy skaner Fujitsu jest bardzo ekonomiczny, co ma niebagatelne znaczenie w firmie, zwłaszcza średniej i dużej, gdzie pracują setki urządzeń biurowych. Fi-7460 w trakcie pracy pobiera od 42 do 47 W. Do urządzenia dołączone jest oprogramowanie PaperStream, które pozwala rejestrować obrazy o wysokiej jakości, oraz PaperStream Capture, które umożliwia projektowanie i dostosowywanie obiegu dokumentów na każdym etapie. Po przeskanowaniu pakietu dokumentów można weryfikować dane, wprowadzać zmiany w zamówieniach, zapisywać dokumenty w jednym pliku, indeksować i automatycznie przesyłać je do lokalnego lub zdalnego repozytorium.

ART FM-05BT


Samochód to rzecz kosztowna, dlatego zwykle nie zmieniamy ich zbyt często. Tymczasem kilka lat w świecie najnowszych technologii to już przepaść, zmieniają się standardy, rozwiązania, pojawiają zupełnie nowe patenty. Transmiter ART FM-05BT to niewielkie, ale bardzo pożyteczne urządzenie, za pomocą którego możemy wzbogacić starsze modele samochodów o nowe, praktyczne rozwiązania. To gadżet w rodzaju „kilka w jednym”; posłuży m.in. jako odtwarzacz muzyki, zestaw głośnomówiący czy ładowarka do urządzeń mobilnych. Przeznaczony jest do telefonów z funkcją Bluetooth. Po sparowaniu ze smartfonem możemy bezprzewodowo przesyłać muzykę. Ulubione pliki można jednak odtwarzać także bezpośrednio – z karty SD, pendrive’a czy w końcu z odtwarzacza MP3/MP4, korzystając z wejścia liniowego. Jednocześnie możemy korzystać z urządzenia podczas rozmów telefonicznych, wtedy działa jako zestaw głośnomówiący. Dodatkowo porty USB z wyjściem 5V/2,1A mogą w tym czasie posłużyć do ładowania telefonu lub tabletu. Transmiter ART FM-05BT potrafi także zapisać 206 stacji radiowych. Jego zaletą jest też ciekawy i nowoczesny design. Wyposażono go m.in. w ekran LCD o przekątnej 1,4 cala; na przedniej ściance znajduje się przycisk do odbierania połączeń telefonicznych oraz klawisze nawigacyjne. Urządzeniem można sterować za pomocą dołączonego pilota. Źródłem zasilania jest gniazdo zapalniczki samochodowej.

LG 360 Cam

Poprzednia
1 2 3

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość