Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

INTEL NUC SKULL CANYON

• MULTIMEDIA •

POLECA KRZYSZTOF JÓŹWIAK

***

Lenovo PHAB2 Pro


PHAB2 Pro to pierwszy na świecie phablet z technologią rozszerzonej rzeczywistości (AR) Tango. W uproszczeniu Tango to system składający się z zestawu czujników i oprogramowania Google, który umożliwia urządzeniom wykrywanie ruchu, skanowanie i odwzorowanie przestrzeni oraz postrzeganie głębi. Funkcja monitorowania ruchu pozwala phabletowi określić własne położenie w trzech wymiarach, funkcja uczenia się przestrzeni podpowiada urządzeniu, gdzie się aktualnie znajduje, natomiast funkcja postrzegania głębi wykrywa powierzchnie i przeszkody w celu analizy ukształtowania otoczenia. Dzięki tym technologiom możemy korzystać z funkcji wykorzystujących AR, co całkowicie zmienia sposób naszej interakcji z otoczeniem. Za pomocą phabletu PHAB2 Pro można przemeblować dom, wizualizując prawdziwe meble w salonie czy kuchni. Uczniowie mogą wyświetlać w klasie różne modele w pełnej skali i pogłębiać wiedzę dzięki nałożonym danym AR, które wyświetlają się podczas oglądania ich z różnych stron. To także nowy poziom domowej rozrywki: wyobraźmy sobie grę w wirtualne domino na stole kuchennym czy odpieranie ataku kosmitów na nasz dom. Tango umożliwia też zwiedzanie muzeów w rozszerzonej rzeczywistości za pośrednictwem aplikacji GuidiGO. PHAB2 Pro wyposażony jest w szybki procesor Qualcomm Snapdragon 652 i 6,4-calowy ekran o rozdzielczości QHD (2560 x 1440). Wyróżnia się także świetnym dźwiękiem – funkcje Dolby AudioTM Capture 5.1 i Dolby Atmos umożliwiają rejestrację i odtwarzanie dźwięków w bardzo wysokiej jakości.


***

Intel NUC Skull Canyon


Intel NUC Skull Canyon to najnowszy gamingowy miniPC Intela. Niewielka obudowa (215 x 116 x 23 mm) ma ciekawą stylistykę (szczególnie w wersji z czaszką), która z pewnością skusi niejednego gracza. Specyfikacja jest bezkompromisowa: procesor Intel Core i7-6770HQ, grafika Intel Iris Pro 580 i do 32 gigabajtów pamięci RAM DDR4-2133. Producent zadbał też o dwa sloty na szybkie dyski SSD, oparte na interfejsie M.2 SATA lub PCI Express oraz slot na karty SD. Urządzenie wyposażono w cztery porty USB 3.0, gniazdo HDMI 2.0, MiniDisplay Port 1.2 oraz port Thunderbolt 3. Ten ostatni oferuje transmisję danych z prędkością 40 Gbps i możliwość jednoczesnej obsługi nawet dwóch sygnałów wideo 4K. Thunderbolt 3 to także zintegrowane złącze USB 3.1 oraz DisplayPort 1.2. Intel NUC Skull Canyon wyposażono w szybki moduł Wi-Fi 802.11ac oraz moduł Bluetooth 4.2, pozwalający na podłączenie do komputera urządzeń peryferyjnych – klawiatury, myszy czy słuchawek.


***

LG Action Cam LTE


Kamery GoPro, czyli klasyka wśród kamer sportowych, mają coraz więcej poważnych konkurentów. Jednym z nich jest najnowsze urządzenie koreańskiego koncernu LG – Action Cam LTE. Kamera jest nie tylko bardzo wytrzymała, ale dzięki modułowi LTE pozwala na natychmiastowe przesłanie zarejestrowanego materiału i streaming na żywo. Odporność na wodę i kurz (norma IP67) to w tej klasie standard, skupmy się więc na parametrach fotograficznych i komunikacyjnych urządzenia. Obraz jest rejestrowany przez 12,3-megapikselową matrycę z pikselami wielkości 1,55 µm i obiektyw o kącie widzenia 150 stopni. Materiał filmowy nagramy w maksymalnej jakości 4K z prędkością 30 kl./s; w niższych rozdzielczościach liczba klatek może sięgać 120 na sekundę. Kamera ma wbudowany moduł GPS oraz sensory ruchu, a akumulator o pojemności 1400 mAh ma zapewnić 4 godziny pracy. Nasze sportowe dokonania są zapisywane na karcie microSD o pojemności do 2 TB. Najciekawszą funkcją Action Cam LTE jest możliwość bezpośredniego streamingu materiału do serwisów internetowych. W takim wypadku jakość materiału wideo jest jednak ograniczona rozdzielczością 720p. Kamera waży 95 g, a jej wymiary to 35 x 35 x 77,9 mm.


***

Samsung Multiroom 360 WAM6500


Tradycyjne głośniki emitują dźwięk tylko w jednym kierunku. Głośnik Samsung WAM6500 dzięki technologii Ring Radiator umożliwia rozproszenie dźwięku we wszystkich kierunkach, dzięki temu muzyka wypełnia całe pomieszczenie i z każdego miejsca jest równie dobrze słyszalna. Kolejna ważna cecha nowego głośnika Samsunga to brak uciążliwych kabli. Ze źródłem dźwięku, takim jak smartfon czy tablet, urządzenie łączy się za pomocą Wi-Fi albo Bluetooth. Sterowanie systemem podłączonym do sieci bezprzewodowej umożliwia aplikacja Samsung Multiroom. Co istotne, do systemu Multiroom możemy włączyć także inne urządzenia wchodzące w skład domowego centrum rozrywki: telewizor, kino domowe, soundbar czy odtwarzacz Blu-ray. Bez problemu skonfigurujemy zarówno prosty system stereo, jak i bardziej rozbudowane zestawy audio. Multiroom 360 WAM6500 ma wbudowaną baterię, która pozwala na 6 godzin nieprzerwanej pracy.

Cena: ok. 1400 zł

 

 

***

Epson TM-T88VI


Wielu przedsiębiorców, szczególnie z branży restauracyjnej i sprzedaży detalicznej, w celu poprawy wydajności i satysfakcji klientów coraz częściej zastanawia się nad wdrożeniem sieciowych i mobilnych usług POS (Point of Sale), np. podłączonych do internetu terminali płatniczych. Nie wszyscy jednak chcą od razu przechodzić w całości na nowy system. Zamiast robić w firmie sprzedażową rewolucję, wolą stopniowe unowocześnianie systemu. Właśnie dla nich Epson zaprojektował nową drukarkę paragonów TM-T88VI, która pozwala użytkownikom stopniowo dodawać sieciowe i mobilne rozwiązania POS do tradycyjnych komputerowych systemów obsługi sprzedaży. Epson chwali się, że nowa drukarka jest nie tylko wszechstronna, ale charakteryzuje się też wyjątkową wydajnością — maksymalna szybkość drukowania wynosi 350 mm/s. Funkcja cofania papieru przed wydrukiem pozwala ograniczyć jego zużycie bez wpływu na wydajność, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji i ilość odpadów. Dzięki funkcji Server Direct Print można drukować bezpośrednio z serwera internetowego. TM-T88VI obsługuje także nawigację opartą na lokalizacyjnych urządzeniach nadawczych – tzw. beaconach, pozwalających urządzeniom mobilnym rozpoznać najbliższą drukarkę, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie dla środowisk POS z wieloma drukarkami. Z kolei obsługa funkcji NFC ułatwia parowanie z drukarką innych urządzeń mobilnych, np. tabletów i smartfonów. Drukarka jest dostępna w kolorach czarnym i białym, tak aby pasowała do wystroju każdego sklepu, baru lub restauracji.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej