Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

źródło: PAP
JAKUB KAMIŃSKI

Wojna szeryfa z lichwą

ap

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, zapowiada, że wytacza wojnę lichwie. Z rynku mają zniknąć firmy pożyczkowe, które – jak to określił – żerują na ludzkiej biedzie, chorobie czy łatwowierności. Minister odniósł się tym samym do pożyczających pieniądze na podstawie umów cywilnych, gdzie oprocentowanie sięga kilku tysięcy procent, a kruczki prawne praktycznie uniemożliwiają spłatę długu.

Jak zaznacza ministerstwo, choć obecne przepisy określają wysokość odsetek maksymalnych – 10 proc. w skali roku, to ściganie osób, które łamią prawo, jest w praktyce niemożliwe z uwagi na błędnie skonstruowane przepisy karne. Niebawem ma się to jednak zmienić, bo w Kodeksie pojawi się zapis, który pozwoli wsadzić za kratki nieuczciwe osoby nawet na 5 lat.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?