Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

źródło: AFP

VADEMECUM przedsiębiorcy

ejż

1. Firmy zyskają na Jedwabnym Szlaku

Plany budowy Nowego Jedwabnego Szlaku to szansa dla firm prowadzących działalność w obrębie historycznego traktu handlowego z Azji do Europy i na Bliski Wschód. Plany dotyczą ogromnych inwestycji infrastrukturalnych, budowy lądowych i morskich połączeń między Azją a Europą, wiodących również przez terytorium Polski. Szacuje się, że w przyszłości Nowy Jedwabny Szlak będzie wspierał wymianę handlową i kapitałową pomiędzy 60 krajami, w których zamieszkuje około dwóch trzecich ludności świata. To właśnie firmy z tych państw, w tym również z Polski, będą mogły rywalizować o kontrakty na realizację poszczególnych faz projektu. Mimo dogodnych warunków Polski wynikających z położenia geograficznego i bycia częścią tego planu niezbędne jest promowanie tych możliwości w środowisku polskiego biznesu. Pomocne w tym działaniu może okazać się przystąpienie Polski do grona założycieli Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych. To tam polscy przedsiębiorcy będą mogli zdobywać informacje o planowanych przedsięwzięciach. Impulsem do pogłębienia współpracy w tym zakresie była czerwcowa wizyta prezydenta Chin w Polsce i spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą oraz obustronna wola rozwijania współpracy gospodarczej.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?