Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Materiał Partnera

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być ono przeprowadzone w taki sposób, by nie odbiło się to na działalności firmy. Jak więc "zrobić to dobrze" w przypadku najnowocześniejszego systemu ERP SAP S/4HANA? Sprawdziliśmy to!

Wdrożenie SAP S/4HANA – dlaczego warto o tym pomyśleć?

Głównym celem wdrażania rozwiązań typu ERP jest osiągniecie lepszego poziomu zarządczego -szybsze podejmowanie decyzji, wydajniejsze zarządzanie, sprawniejsze przetwarzanie danych. Zatem w jaki sposób pakiet SAP S/4HANA jest lepszy od innych rozwiązań ERP dostępnych na rynku?

SAP S/4HANA to zupełnie nowa jakość, jeśli chodzi o oprogramowanie biznesowe. Jego podstawą i jednocześnie najważniejszą zaletą jest oparcie go na znanej już platformie pamięciowej SAP HANA, która pracując w trybie in-memory oferuje możliwość zbierania i przetwarzania danych w czasie rzeczywistym. Sprawia to, że wszystkie decyzje mogą być podejmowane szybciej i z większą trafnością. Co więcej, nowy pakiet biznesowy to także możliwość pracy z Big Data, co zdecydowanie ułatwia planowanie i rozwój. Kolejną „nowością”, którą oferuje SAP S/4HANA jest jego dostępność na urządzeniach mobilnych. Pozwala to na „wyjście z biura” i zarządzanie firmą w każdej chwili i miejscu posiadającym dostęp do Internetu. - mówi specjalista z firmy itelligence.

Co musisz wiedzieć o wdrożeniu SAP S/4HANA?

Pakiet ERP SAP S/4HANA oferuje przedsiębiorcom zupełnie nowe możliwości zarządzania. Myśląc o jego wdrożeniu nie ma sensu czekać, gdyż może to ograniczyć realne efekty implementacji. Mówiąc konkretnej – im firma szybciej zdecyduje się na wdrożenie SAP S/4HANA, tym szybciej i dłużej będzie mogła korzystać z przewagi jaką zapewnia ten pakiet biznesowy.

Płynne przejście na SAP S/4HANA – jak zrobić to dobrze?

Decydując się na wdrożenie pakietu biznesowego SAP S/4HANA trzeba mieć świadomość, że jest to projekt wymagający odpowiedniego przygotowania i przemyślenia. Brak odpowiednich działań przygotowawczych może skutkować wydłużeniem projektu, kłopotami z kompatybilnością czy optymalizacją rozwiązań.

Każda firma jest nieco inna, wobec czego także pakiety biznesowe SAP dają duże możliwości personalizacji i dopasowania do potrzeb. Pierwszym krokiem dla każdego przedsiębiorstwa chcącego wdrożyć SAP S/4HANA powinno być szczegółowe zapoznanie się z funkcjonalnościami nowego pakietu SAP, a także przeprowadzenie analizy już posiadanego systemu SAP. W praktyce też odpowiednie zarządzanie procesem przejścia, skróci czas wdrożenia oraz pozwolić na lepszą optymalizację. Drugim etapem przejścia na SAP S/4HANA jest oczywiście realizacja techniczna. Aby sprawnie ją przeprowadzić koniecznie należy skorzystać z narzędzi takich jak np.: Maintenance Planner, który pomoże zanalizować dotychczasowe oprogramowanie SAP i określić, które elementy można zostawić, a które należy zmienić. Warto również skorzystać z narzędzia Software Update Manager – aby przeprowadzić konwersję swoich systemów do SAP S/4 HANA. Użycie tych narzędzi zdecydowanie skróci czas i zagwarantuje powodzenie procesowi przejścia – dodaje specjalista z firmy itelligence.

Wdrożenie pakietu biznesowego SAP S/4HANA wymaga odpowiedniego przygotowania i wsparcia. Warto skorzystać z możliwości analizy przed konwersją oraz usług firm wdrożeniowych. Pozwoli to na uniknięcie błędów i wykorzystanie całości potencjału nowego systemu, co z kolei bezpośrednio przełoży się na efekty konwersji.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy