Najnowsza interwencja Uważam Rze

Aktualności

Zarządzanie akademią sportową – jak je ułatwić?

Materiał Partnera

Właściciele i trenerzy pracujący w akademiach piłkarskich mają na głowie znacznie więcej niż przeprowadzenie treningów. Praca z dziećmi stanowi jedynie wierzchołek góry lodowej. Na co dzień należy dbać o sprawy organizacyjne – infrastrukturę, transport czy komunikację. Ważną rolę ogrywa promocja. W jaki sposób można usprawnić zarządzanie akademią piłkarską? Do dyspozycji trenerów i właścicieli są obecnie aplikacje piłkarskie.

Aplikacje piłkarskie – innowacyjne i uniwersalne narzędzie

Wspomniane aplikacje piłkarskie to nie tylko programy służące do analizy statystyk, oglądania transmisji czy sprawdzania wyników. Nowością na rynku są aplikacje piłkarskie wspierające codzienne zarządzenie akademią. Jedną z ciekawszych propozycji stanowi program Sportbm.pl, który wspiera trenerów między innymi w organizacji kalendarza treningów, komunikacji z rodzicami i członkami akademii, jak również ściąganiu składek członkowskich. Warto wypróbować tak innowacyjne narzędzie, zwłaszcza że przez miesiąc można z niego korzystać za darmo. Jak pokazują statystyki aplikacje piłkarskie znacznie poprawiają ściągalność składek, co dla wielu podmiotów jest sportowym wyzwaniem.

Korzystanie ze sprawdzonych modeli

Trenerzy, którzy pragną szkolić dzieci i posiadają do tego kwalifikacje, jednak nie mają doświadczenia w kwestiach organizacyjnych mają do dyspozycji gotowe rozwiązania. Jednym z nich jest prowadzenie akademii w oparciu o sprawdzony model na zasadzie franczyzy. Do benefitów zaliczyć możemy między innymi używanie znanej marki, łatwiejszy dostęp do sprzętu oraz infrastruktury i wsparcie doświadczonych trenerów. Tego nie zapewniają nawet najlepsze aplikacje piłkarskie.

Efektywna promocja

Zdarza się, że dobry pomysł na akademię sportową nie przyciąga oczekiwanej liczby dzieci wyłącznie z powodu braku promocji. Tę ostatnią można jednak prowadzić bezkosztowo lub przy niskim nakładzie finansowym. Przykładem jest strona internetowa akademii oraz profile w mediach społecznościowych, które poprawiają jej wiarygodność i wizerunek. Aplikacje piłkarskie takie jak Sportbm.pldają użytkownikom dodatkowe benefity. Profesjonalna strona www jest jednym z nich.

Dodatkowe źródła finansowania

Jeśli problemem akademii jest brak dobrej infrastruktury, warto poszukać dodatkowych funduszy. Wbrew pozorom nie jest ono trudne. Lepsza ściągalność składek, którą zapewniają aplikacje piłkarskie to tylko część sukcesu. Szkolenie młodych sportowców jest misją. Chętnie swój wizerunek jako sponsorzy budują obok nich lokalne przedsiębiorstwa. Szkółka często może też liczyć na wparcie władz samorządowych. Opłacalna bywa także współpraca z lokalnymi klubami, dla których akademia może stanowić pewne zaplecze i źródło utalentowanych zawodników.

Sprawny podział ról

Na końcu warto wspomnieć o podziale kompetencji w zespole zarządzającym akademią. Aplikacje piłkarskie odciążają trenerów w niektórych sprawach organizacyjnych. Jeśli wciąż nie mogą oni w pełni skupić się na treningach, pomocne bywa zatrudnienie managera, który zajmie się organizacją i wszelkimi sprawami pozasportowymi. W małych lokalnych społecznościach zdarza się, że pasjonaci futbolu pracują przy drużynie społecznie.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej