Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Marine Le Pen prezydentem?

Marcin Szymaniak

Sondaż, w którym wygrywa szefowa Frontu Narodowego, wywołał burzę.

Według sondażu, którego wyniki opublikował dziennik „Le Parisien”, na Marine Le Pen zamierza głosować w pierwszej turze 23 procent wyborców. Prezydenta Nicolasa Sarkozy’ego i szefową Partii Socjalistycznej Martine Aubry popiera po 21 procent uprawnionych do głosowania.

Badanie wywołało wielkie poruszenie w mediach i wśród polityków. – Marine ma duże szanse na drugą turę w 2012 roku, a nawet pokonanie w niej rywala – cieszył się jej ojciec Jean-Marie Le Pen, wieloletni lider francuskich nacjonalistów. Niektórzy komentatorzy zaczęli mówić o przełomie na scenie politycznej oraz tłumaczyć, że Sarkozy i jego partia Unia na rzecz Ruchu Ludowego (UMP) tracą wyborców na korzyść odnowionego przez Marine Le Pen Frontu Narodowego.

W wywiadzie dla telewizji RTL deputowany Partii Socjalistycznej Pierre Moscovici stwierdził jednak, że sondaż jest niewiarygodny. Nie uwzględniono w nim bowiem najpopularniejszego polityka socjalistów Dominique’a Strauss-Kahna.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość