Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Budapeszt zmienił ustawę medialną

Zgodnie z życzeniem Unii Europejskiej parlament Węgier znowelizował wczoraj  ustawę o mediach.

Zdominowany przez rządzącą centroprawicową partię Fidesz parlament przyjął nowelizację zdecydowaną większością głosów. W trakcie głosowania obecna była jako gość komisarz UE do spraw agendy cyfrowej Neelie Kroes. Powitała z uznaniem nowelizację, zaznaczając, że doszło do niej dzięki „dialogowi” między Budapesztem i Brukselą.

Zgodnie z nowelizacją najbardziej kontrowersyjny obowiązek „politycznie zrównoważonego” informowania o wydarzeniach nie będzie obejmował prasy i portali internetowych. Blogi i dzienniki internetowe w ogóle nie będą podlegać przepisom ustawy. Na zagraniczne media dostępne na Węgrzech nie będzie można w przypadku naruszenia ustawy nakładać kar pieniężnych. Nie dotyczy to jednak mediów węgierskich, które „przeniosą swą siedzibę za granicę tylko po to, by uchylić się przed węgierską ustawą o mediach”.

Aktualne wydanie Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy